Pasowanie na ucznia klas pierwszych

W dniu 12 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia klas pierwszych. Obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście:

• Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Pan  Paweł Pazdan
  • Drugi Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Pani Adriana Miłoś
  • Przewodniczący Rady Rodziców Pan. Mariusz Szęszoł

Gospodarzami Uroczystości byli:

• Dyrektor Szkoły Pan Jacek Mleczko
  • Wicedyrektor Szkoły Pani Agnieszka Torba

oraz wychowawcy klas pierwszych – mgr Joanna Durak, mgr Elżbieta Kowieska – Cisło oraz mgr Agnieszka Bieś.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkolnego oraz ślubowaniu uczniów, Pan Dyrektor rozpoczął ceremonię pasowania Pierwszoklasistów na uczniów Szkoły. Pani Prezydent wręczyła uczniom pamiątkowe medale, Pan Prezydent dyplomy, a Pani Wicedyrektor pierwsze w życiu legitymacje szkolne.

Następnie dzieci zaprezentowały przygotowany wspólnie program artystyczny.

Wszyscy Goście oraz wychowawcy klas pierwszych otrzymali od dzieci podziękowania w formie pięknych kwiatów.

Po zakończeniu uroczystości odbyła się sesja fotograficzna klas 1a oraz 1b.

Po jej zakończeniu uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do swoich sal, gdzie czekały na nich kolejne niespodzianki pod postacią słodkiego poczęstunku i upominków od rodziców oraz Wydawnictwa MAC Edukacja.

Pełni wrażeń, podekscytowani, szczęśliwi jako pełnoprawni uczniowie rozeszli się do domów pod czułą opieką wzruszonych rodziców.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci i w sercu .

Opracowała: Elżbieta Kowieska – Cisło

Image 67 of 67