Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Jasińskiego w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 20 Października 2017. Imieniny obchodzi Ireny, Kleopatry, Jana

Aktualności arrow Zapisy do klasy I
Zapisy do klasy I
Zapisy do klasy I Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
15.02.2016.

ZASADY PRZYJĘCIA DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 9 w Mielcu informuje, że w roku szkolnym 2017/2018 dzieci urodzone w 2010 roku mają obowiązek rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do dokonania zapisu dziecka do szkoły, mimo iż w ubiegłym roku szkolnym 2016/2017 dokonali zapisu dziecka do Szkoły Podstawowej Nr 9 w Mielcu bądź innej szkoły, a następnie złożyli wniosek o odroczenie dziecka z realizacji obowiązku szkolnego.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 9 w Mielcu informuje, że na podstawie ustawy z dnia
29 grudnia 2015r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w  którym dziecko kończy 7 lat.

Informujemy ponadto, że do klasy I przyjmujemy z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców/opiekunów prawnych (dzieci urodzone w 2010 r.).

Obwód
Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu,obejmuje ulice:

Akacjowa, Bema, Brzozowa, Dębowa, Długosza, Drzewieckiego, Głowackiego, Jaworowa, Jesionowa,Kasztanowa, Kocjana, Morcinka, Nałkowskiej, Orkana, Orzechowa, Orzeszkowej, Poniatowskiego, Przybosia, Różana, Sienkiewicza (strona nieparzysta i strona parzysta od nr 19 do nr końcowego i od nr 32 do nr końcowego oraz bloki 40, 42, 48, 50), Śniadeckiego, Świerkowa, Traugutta, Tuwima, Usługowa, Wiśniowa, Władysława Jagiełły, Wspólna.

Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci do klasy I (w miarę wolnych miejsc) po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów wypełniają wniosek (do pobrania na stronie internetowej szkoły) i zaznaczają na nim kryteria, które spełniają. Oświadczenie potwierdzające spełnianie kryteriów dołączają do wniosku.

Pliki do pobrania:

Wniosek Image

Zgłoszenie Image

Oświadczenie Image

Deklaracja wyboru szkołyImage

Prosimy również o zapoznanie się z harmonogramem rekrutacji określonym w Zarządzeniu
NR 767/2017 Prezydenta Miasta Mielca z dnia 15 lutego 2017 roku.

ZARZĄDZENIE PREZYDENTA MIASTA MIELCA
w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego
i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2017/2018 do klas I publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Mielec

Plik do pobrania tutaj:Image