www.mielec.pl www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 27 Listopada 2020. Imieniny obchodzi Ksenia, Walerian, Franciszek


Szkoła pamięta
Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności arrow Historia
Historia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
28.01.2008.
 Image
Szkoła istnieje od roku szkolnego 1985/86, kiedy to gościnnie zajmowała pomieszczenie w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Funkcję dyrektora pełniła od początku istnienia placówki do roku szkolnego 1999/2000 pani mgr Alina Stanisławska. W roku inauguracyjnym "dziewiątki" uczyło się w niej 460 uczniów w klasach 5-6 i pracowało 16 nauczycieli:  Maria Adamczyk, Ewa Basiak, Bogusława Kowal, Zofia Knap, Krystyna Maruniak, Zofia Niećko,  Wojciech Nieściór, Wiesława Papież, Romana Rżany, Maria Skrzypczak, Danuta Szady, Zdzisława Węgrzyn, Bożena Zięba. W roku szkolnym1986/87 placówce oddano do użytku jeden segment z 15 nowocześnie wyposażonymi salami w nowym budynku przy ul. Drzewieckiego. 21 listopada 1986 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klas pierwszych. W roku następnym uczyło się w niej 1230 uczniów w 38  oddziałach, w tym - 4 przedszkolne i "zerówka". 1 czerwca 1990 roku nastąpiło uroczyste nadanie szkole imienia Wł. Jasińskiego - "Jędrusia" i wręczenie sztandaru. Budynek szkolny mieści się przy ulicy Drzewieckiego na Osiedlu Lotników w Mielcu. Nasze miasto jest  położone nad rzeką Wisłoką - prawym dopływem Wisły, w odległości 60 km od Rzeszowa . Mielec chlubi się ponad 500-letnią historią. Jest siedzibą powiatu mieleckiego, który ze 136 tysiącami mieszkańców w dwóch miastach i ośmiu gminach wiejskich zajmuje drugie miejsce w województwie  podkarpackim (za powiatem grodzkim w Rzeszowie). Pod względem liczby ludności miasto Mielec (65000) znajduje się na 4 miejscu w woj. podkarpackim - po Rzeszowie, Stalowej Woli i Przemyślu. Specjalna Strefa Ekonomiczna "EURO-PARK MIELEC" zarządzana przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA jest liderem inwestycyjnym województwa podkarpackiego i liczy się w Polsce. Mielec jest znaczącym ośrodkiem przemysłowo-kulturalnym w Polsce południowo-wschodniej. Znajduje się tu lotnisko zdolne przyjąć nawet największe samoloty świata. Dzięki założeniu Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania z siedzibą w Mielcu, która zainaugurowała działalność dydaktyczno-naukową w 1999 roku, Mielec dołączył do grona miast akademickich.
Zmieniony ( 20.04.2008. )