Dzisiaj jest piątek 21 Września 2018. Imieniny obchodzi Hipolit, Mateusz, Daria

Dzień Patrona w SP 9 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
18.05.2008.

„By czas nie zaćmił i niepamięć…”-„9” wspomina Patrona

„Nie zdobi nas mundur, nie chwali nas sztab,

Ni krzyżem z nas żaden znaczony,

Śmierć tylko odznakę bojową nam da,

My szare Odwetu plutony...”

8 maja 2008 roku społeczność uczniowska oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu uczciło Władysława Jasińskiego- patrona szkoły. Dla wszystkich był to niezwykle ważny moment. Mimo, iż każdy uczeń tej szkoły doskonale wie kim był „Jędruś” to właśnie tego dnia cała społeczność postanowiła uczcić jego pamięć i oddać mu hołd.

Image

"Dzień Patrona" rozpoczął się zawodami sportowymi przygotowanymi przez nauczycieli wf-u: mgr Beatę Wójcik, mgr Małgorzatę Wojtalę oraz mgr Marcina Lesia.

Image

O godzinie 10.40 na sali gimnastycznej zabrali się uczniowie oraz Grono Pedagogiczne szkoły, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Izabela Ejnik rozpoczęła uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas IV-VI pod opieką mgr Anny Bożek oraz mgr Haliny Mroczek.

Image

Zabierając głos Dyrektor szkoły- mgr Andrzej Wilk przypomniał wszystkim uczniom czym jest patriotyzm. Całość uroczystości uświetnił chór szkolny pod kierunkiem mgr Zofii Niećko.

Angelika Rybak

Zmieniony ( 30.05.2008. )