www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest środa 12 Grudnia 2018. Imieniny obchodzi Joanna, Aleksandra, Dagmara


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Pasowanie na czytelnika Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
29.05.2008.

Pasowanie na czytelnika jest to zawsze wielkie wydarzenie w życiu pierwszaków. Zaczarowana księga i jej dotknięcie czyni każdego pierwszoklasistę pełnoprawnym czytelnikiem szkolnej biblioteki.

Image

W tym roku w tajemniczą krainę książek wprowadzili swoich młodszych kolegów uczniowie klasy III. Przedstawili bohaterów ulubionych bajek. Dzieci bez trudu rozpoznały Kota w butach, Pana Kleksa. Zabawna Papuga towarzyszyła Hermionie młodej czarownicy przyjaciółki Harego Potera. Pani nauczycielka, następna bajkowa postać wraz z krasnoludkiem mieli wiele konkursowych zadań dla małych czytelników.

 Image

Konkurs sprawdzał umiejętności czytania. Krasnoludkowe zadanie polegało na odczytaniu liter umieszczonych w kopertach i złożeniu z nich wyrazów związanych z biblioteką. Nasi mali czytelnicy bardo szybko uporali się z zadaniem krasnoludka. Na dużej planszy znalazły się wyrazy powstałe z ułożenia. Były to książka, lektura, czasopismo. W nagrodę konkursowi zawodnicy otrzymali kolorowe dyplomy dobrego czytelnika. Następnie bardzo mądra książka zadała pytania wszystkim uczniom „O co prosi książka”.

 Image

Image

Wszyscy jednogłośnie odczytali zasady korzystania z szkolnego księgozbioru. Pomogły im w tym kolorowe tablice z hasłami „dbaj o okładkę, szanuj książkę, odkładaj na półkę. W nagrodę za poprawne odpowiedzi bajkowa książka ogłosiła, że przyjmuje pierwszaków do grona czytelników szkolnej biblioteki. Wszyscy uczniowie złożyli przyrzeczenie.

„My uczniowie klasy I

uroczyście przyrzekamy

czytelnikiem dobrym być

i przez życie z książką iść”

W bardzo uroczystej przysiędze uczestniczyła pani v-ce dyrektor Elzbieta Cisło i pan dyrektor Andrzej Wilk. Piękną baśniową księgą dotykali ramię każdego ucznia wypowiadając słowa „Pasuje cię na czytelnika biblioteki szkolnej”. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.

Bajkowe postacie pożegnały się z nowymi czytelnikami.

„Żegnamy się już z wami, nowymi czytelnikami.

W świecie baśni się spotkamy niejeden raz.

Życzymy wam przyjaźni z wieloma książkami.

Do spędzenia z nami czasu zapraszamy was.”

Grono czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej nr 9 im Władysława Jasińskiego „Jędrusia” zasiliło 67 uczniów.

Zmieniony ( 30.05.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »