Dzisiaj jest środa 12 Grudnia 2018. Imieniny obchodzi Joanna, Aleksandra, Dagmara

Akcja Zachowaj Trzeźwy Umysł Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
28.06.2008.

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w Mielcu

Mieleckie szkoły podstawowe i gimnazja biorą udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” podejmującej problem profilaktyki uzależnień od pierwszej edycji.

W bieżącym roku Władze Miasta poprosiły Szkołę Podstawową nr 9 w Mielcu o koordynowanie działań, jakie będą podejmowane w trakcie trwania kampanii w  szkołach.

Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami podejmowali szereg inicjatyw, o których możemy poczytać na ogólnopolskiej stronie kampanii www.trzezwyumysl.pl .

Finałem tych działań był happening, który miał miejsce w dniu 10 czerwca w gościnnie przyjmującej nas hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu.

Młodzież przeszła przez miasto, niosąc hasła propagujące zdrowy styl życia, a następnie wszyscy spotkali się, aby rekreacyjnie - sportowo, zgodnie z zasadami fair play, spędzić czas.

W trakcie rozgrywek prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu,  publiczność zagrzewała swoich zawodników do walki okrzykami oraz hasłami umieszczonymi na wcześniej przygotowanych transparentach.

Image

Poza rywalizacją sportową przedstawiciele poszczególnych szkół mieli możliwość zaprezentowania zespołów artystycznych, które uatrakcyjniały swoimi występami zaciętą walkę między sportowymi drużynami.

Image

W trakcie happeningu poszczególne szkoły mogły zaprezentować talenty plastyczne swoich uczniów. Przedstawiciele szkół mieli za zadanie wypełnienie zgodnie z własną wyobraźnią logogryfu kampanii.

Komisja złożona z opiekunów poszczególnych zespołów miała problem z wyborem najatrakcyjniejszej z prac. Konieczne okazało się dodatkowe głosowanie mające wyłonić zwycięzcę.

Podczas imprezy zostały również podsumowane ogłoszone w kwietniu konkursy: literacki i plastyczny.

Image

Wyróżnione w plastycznym konkursie prace można obejrzeć w SCK w Mielcu.

Mamy nadzieję, że tegoroczne działania promujące wśród młodzieży zdrowy styl życia, kształtujące konstruktywne postawy oraz dające możliwość prospołecznych zachowań jako alternatywy wobec picia alkoholu, zażywania narkotyków czy stosowania przemocy są kolejnym krokiem do następnych edycji kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w naszym mieście.

Galeria zdjęć z imprezy sportowej będącej podsumowaniem tej akcji jest dostępna tutaj

Zmieniony ( 26.06.2012. )