www.mielec.pl www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 27 Listopada 2020. Imieniny obchodzi Ksenia, Walerian, Franciszek


Szkoła pamięta
Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności arrow Biblioteka szkolna
Biblioteka szkolna Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
14.06.2010.

Nowoczesne centrum informacji

Biblioteka szkolna jest ściśle związania z historią Szkoły Podstawowej nr 9. Powstała w tym samym roku 1986. Jako nowoczesne lokum, kolorowe regały i przede wszystkim nowy księgozbiór od pierwszych dni jej otwarcia przyciągał uczniów i nauczycieli. Obecnie księgozbiór liczy przeszło 11 000 tomów. Następnym etapem było utworzenie nowoczesnej czytelni multimedialnej wyposażonej w Internetowe Centrum Informacji. Pierwszym zwiastunem współczesnej biblioteki był zakup programu komputerowego ProgMan w 2006 r. Umożliwił on prowadzenie kartotek czytelników, prowadzenie dokumentacji, gromadzenie zbiorów, wyszukiwanie zbiorów według różnych kryteriów. Obecnie uczniowie uzyskali elektroniczny dostęp do księgozbioru. Każdy z nich może sprawdzić w komputerze poszukiwaną książkę, jej obecność na półce, swój stan wypożyczeń. Od 2006 roku biblioteka oferuje uczniom również dostęp do Internetu. Wypożyczalnia zaopatrzona jest w trzy a czytelnia w cztery komputery multimedialne. Służą one między innymi do celów edukacyjnych, wyszukiwania w Internecie informacji potrzebnych na lekcje. Także są pomocne nauczycielom, którzy prowadzą nowoczesne lekcje multimedialne. Można skorzystać z programów multimedialnych, edukacyjnych takich jak słowniki i encyklopedie. Za zgodą nauczyciela bibliotekarza dzieci mogą grać w gry edukacyjne dostępne w Internecie. Czytelnia spełnia role Centrum Informacyjnego. Jest również salą audiowizualną. Znajduje się w niej telewizor, wideo, odtwarzacz DVD ,A Ver Vision/przetwarzanie obrazu na nowoczesny ekran/, projektor multimedialny z technologią 3LCD. Nauczyciele mogą z uczniami obejrzeć film ,lub poprowadzić lekcje z użyciem prezentacji w Power Poncie, mogą wprowadzić uczniów w świat przekazów medialnych.

 Image Image

W wyposażeniu czytelni jest przenośny zestaw składający się z notebooka. Jest on pomocny w przygotowaniu lekcji poza pracownią .Komputery w pracowni MCI połączone są ze sobą w sieci szkolnej. Działa również sieć bezprzewodowa. Bezpieczeństwo uczniów w Internecie zapewnia program Beniamin, który dzięki zawansowanym filtrom blokuje dostęp do niepożądanych stron. W nowoczesnej czytelni odbywają się zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne, kółko prasoznawcze i lekcje czytelniczo medialne prowadzone przez nauczyciela bibliotekarza. Dzieci uczą się obróbki tekstów i zdjęć w programach: Picture Menager i Microsoft Office Publisher, Power Point. Uczniowie mogą swoje prace przesłać na adresy mailowe za zgodą i pomocą nauczyciela bibliotekarza, wydrukować swoją pracę za pomocą drukarki Espon.

 Image Image

Nowoczesna biblioteka szkolna, którą jesteśmy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnego społeczeństwa. Technologia informacyjna towarzyszy naszym uczniom od nauczania wczesnoszkolnego poprzez cały okres kształcenia w szkole podstawowej.

 

Cała galeria dostępna tutaj  

Zmieniony ( 18.09.2019. )