www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest środa 12 Grudnia 2018. Imieniny obchodzi Joanna, Aleksandra, Dagmara


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Dzień Ziemi - "Listy do Ziemi" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
25.04.2016.

„Listy dla Ziemi”

W dniu 22 kwietnia uczniowie klas I – III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji proekologicznej zainicjowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA – „Listy dla Ziemi”, która została połączona z Międzynarodowym Dniem Ziemi.

 

Akcja „Listy dla Ziemi” polega na pisaniu przez młodych ludzi listów na wykonanym z makulatury papierze. Zachęcają w nich dorosłych do postaw proekologicznych w postaci konkretnych zachowań np. do poszanowania środowiska naturalnego poprzez segregację śmieci, ochronę przyrody. W tym roku uczniowie pisali listy dotyczące niskiej emisji.

Niska emisja to zanieczyszczenia trafiające do powietrza, a pochodzące z komunikacji samochodowej i procesu spalania węgla o niskiej jakości czy śmieci – w domowych piecach, paleniskach, lokalnych kotłowniach.

Po napisaniu listów i pamiątkowym zdjęciu dzieci przekazały je dorosłym – swoim rodzicom, dziadkom, z którymi wspólnie będą realizować zadeklarowane w listach działania.
Cała galeria dostępna jest tutaj  
Zmieniony ( 08.05.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »