www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 22 Lutego 2019. Imieniny obchodzi Marta, Magorzata, Piotr


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Dzień Życzliwości Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
06.12.2017.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
 I POZDROWIEŃ

„Nie proś świata, aby zmienił się na lepsze.
 To TY zmień się pierwszy!”

Jak go obchodzić?
Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej!

21 listopada obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i dobrych emocji. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day
i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Wewtorek 21 listopada na korytarzach szkoły zakwitł  ŻÓŁTY KOLOR ŻYCZLIWOŚCI.  Uczniowie wykonali plakaty, na których głosili życzliwe hasła. Samorząd Uczniowski przygotował „życzliwe buźki”, które otrzymywał każdy uczeń, nauczyciel i pracownik naszej szkoły . Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia,
a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas  z nawiązką!

Zmieniony ( 06.12.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »