www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest środa 12 Grudnia 2018. Imieniny obchodzi Joanna, Aleksandra, Dagmara


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Góra grosza 2017 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
12.01.2018.

Po raz trzeci uzbieraliśmy największą GÓRĘ GROSZA na Podkarpaciu!!!

To już była XVIII edycja GÓRY GROSZA – akcji organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Uczniowie naszej szkoły co roku bardzo chętnie i licznie biorą udział w tym przedsięwzięciu. Celem zbiórki grosików  jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, by poprawić ich byt i spełniać marzenia o rodzinnym domu. Koordynatorem akcji jest Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunek Pauliny Kuroń i Anny Bożek.  Finał  zbiórki pieniędzy odbył się w naszej szkole 10 stycznia 2018 roku.  Swoją obecnością zaszczycił nas Naczelnik Wydziału Edukacji pan Arkadiusz Gałkowski oraz przedstawicielki z Towarzystwa „Nasz Dom”.

Panie przybyły do nas z gratulacjami, gdyż nasza szkoła po raz trzeci zebrała największą górę grosza na Podkarpaciu.  Wręczyły nam również czek na sumę 2000 zł. Jesteśmy dumni  i cieszymy się z tego wyróżnienia.  W tym roku nasza góra grosza też jest duża. Po podliczeniu jej wartość wyniosła 3289 zł 37 gr.
Wśród klas I- III pierwsze miejsce zajęła  klasa II a, która zebrała 321 zł 68 gr. Również na wyróżnienie zasługują uczniowie klas III b – 182 zł 39 gr oraz III e – 153 zł 04 gr. W klasach IV-VII zwyciężyła klasa IV b, która okazała ogromne serce i przekazała 500 zł 20 gr. Jesteśmy wszyscy pod ogromnym wrażeniem czwartaków, którzy swoje grosiki zbierali już od września. Do góry grosza dołożyli swoją niemałą część klasy VI a – 291 zł 11 gr oraz V a – 157 zł 61 gr .

Za ogromne zaangażowanie, za trud zbierania pieniędzy  i za każdy grosik dziękujemy Wam - Drodzy Uczniowie, Rodzicom i Wychowawcom!!!

Cała galeria dostępna jest tutaj:

Zmieniony ( 13.02.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »