www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest środa 19 Czerwca 2019. Imieniny obchodzi Gerwazy, Protazy, Julianna


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Europejski Dzień Jezyków w SP9 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
26.09.2018.

26 września Europejski Dzień Języków

„Europejski Dzień Języków to święto europejskiej różnorodności językowej oraz okazja do podkreślenia korzyści płynących z nauki języków. Oba aspekty są ważne, gdyż różnorodność językowa jest podstawowym elementem europejskiej tożsamości kulturowej, a zdolność posługiwania się różnymi językami otwiera szerokie możliwości.
W całej Europie w salach lekcyjnych, w domach kultury, w instytucjach kulturalnych, restauracjach i na ulicach odbywają się różnorodne imprezy. Zobacz, co dzieje się w Twojej okolicy i świętuj razem z nami.”

 

 

Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich. Oficjalnie święto przypada 26 września – jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych.

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły (Julita, Julia, Kornelia, Dominik, Mateusz, Dawid, Jakub, Igor, Oliwia, Konrad, Magdalena) uczący się języka francuskiego, włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Języków poprzez udział w projekcie pt. „Dzień Języków Obcych”. Projekt zaproponowała nauczyciel języka francuskiego, pani Teresa Smoleń. Prace uczniów przedstawiają wybrane przez nich języki obce: francuski, hiszpański, angielski, rosyjski i niemiecki. Plakaty pokazują ciekawostki o kraju, kulturze i wybranym języku obcym.

Prezentujemy najlepsze z nich!

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zachęcamy wszystkich uczniów do nauki języków obcych, do poznawania innych narodów,
ich kultur i zwyczajów.
 Języki zbliżają nas !!! 

Zmieniony ( 26.09.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »