www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest środa 19 Czerwca 2019. Imieniny obchodzi Gerwazy, Protazy, Julianna


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP 9 - podsumowanie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
29.09.2018.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Dnia 28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, mająca na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.


W tym dniu zostały przeprowadzone w szkole egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych uczniów i dorosłych. Egzaminy przeprowadzane były przez specjalnie powołane Komisje Egzaminacyjne, składające się z uczniów i nauczycieli. W szkole pracowały dwie komisje oraz Patrol Egzaminacyjny, który wybrał się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mieszczącej się przy ulicy Sienkiewicza. Tam na miejscu uczniowie klasy czwartej sprawdzali czy Panowie Strażacy znają tabliczkę mnożenia.
 

Tytuły „Ekspertów Tabliczki Mnożenia” uzyskało 112 uczniów oraz 12 dorosłych.

Poprzez wspólną zabawę mogliśmy połączyć się z ludźmi na całym świecie. Propagowanie nauki tabliczki mnożenia przyczynia się do zwrócenia uwagi na potrzebę zdobywania wiadomości i umiejętności matematycznych. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.
 

 

 Nauczyciele matematyki

Zmieniony ( 03.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »