www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest wtorek 16 Lipca 2019. Imieniny obchodzi Maria, Stefan, Eustachy


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Sukces Emilki z SP9 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
23.10.2018.

SUKCES EMILKI W KONKURSIE LITERACKIM

Z radością informujemy, że nasza uczennica Emilia Piękoś z klasy VI c zdobyła I miejsce w Miejskim Konkursie „Dzień wyboru Karola Wojtyły na Papieża we wspomnieniach” w kategorii klas IV-VI.

 


 

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu, a patronat honorowy objął Prezydent Miasta Mielca Fryderyk Kapinos. Celem konkursu było uczczenie 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, przybliżenie sylwetki papieża młodemu pokoleniu mielczan oraz motywowanie do naśladowania Świętego Polaka. Zadaniem uczniów było przeprowadzenie wywiadu z bliską osobą, w którym zostanie przypomniany dzień  wyboru Karola Wojtyły na papieża. Emilka przeprowadziła wywiad ze swoją ciocią, siostrą zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Salezjanek. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 17 października w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu, której patronem jest Ojciec Święty Jan Paweł II. Opiekunką Emilki była pani Małgorzata Wesołowska.

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zmieniony ( 23.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »