Dzisiaj jest piątek 16 Listopada 2018. Imieniny obchodzi Maria, Edmund, Marek

Sukces Emilki z SP9 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
23.10.2018.

SUKCES EMILKI W KONKURSIE LITERACKIM

Z radością informujemy, że nasza uczennica Emilia Piękoś z klasy VI c zdobyła I miejsce w Miejskim Konkursie „Dzień wyboru Karola Wojtyły na Papieża we wspomnieniach” w kategorii klas IV-VI.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu, a patronat honorowy objął Prezydent Miasta Mielca Fryderyk Kapinos. Celem konkursu było uczczenie 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, przybliżenie sylwetki papieża młodemu pokoleniu mielczan oraz motywowanie do naśladowania Świętego Polaka. Zadaniem uczniów było przeprowadzenie wywiadu z bliską osobą, w którym zostanie przypomniany dzień  wyboru Karola Wojtyły na papieża. Emilka przeprowadziła wywiad ze swoją ciocią, siostrą zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Salezjanek. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 17 października w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu, której patronem jest Ojciec Święty Jan Paweł II. Opiekunką Emilki była pani Małgorzata Wesołowska.

Zmieniony ( 23.10.2018. )