Dzisiaj jest środa 12 Grudnia 2018. Imieniny obchodzi Joanna, Aleksandra, Dagmara

Dyktando Niepodległościowe Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
19.11.2018.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W WOJEWÓDZKIM DYKTANDZIE

Kolejnym już ważnym wydarzeniem związanym z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości był udział naszych uczniów w VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Małgorzata Rauch -  Podkarpacki Kurator Oświaty. W zmaganiach konkursowych w województwie podkarpackim wzięło udział ponad 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych. Konkurs podzielony był na dwa etapy: szkolny i wojewódzki. 7  listopada w Dobrzechowie odbyły się eliminacje wojewódzkie, w których wzięło udział czworo naszych uczniów z najwyższymi wynikami po etapie szkolnym. Byli to: Emilia Pietruszka, Katarzyna Majewska i Szymon Soboń (wszyscy z klasy VIb) oraz Natalia Zygarlicka (z kl. Va).

Z dumą i radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Szymon Soboń  został laureatem tego konkursu, a Emilia Pietruszka otrzymała wyróżnienie. Szymon należy do zaszczytnego grona dwudziestu uczniów w województwie, którzy najlepiej poradzili sobie z pułapkami ortograficznymi. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się  14 listopada w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Nagrody i dyplomy wręczali: prezes Fundacji „Zawsze warto”, pan Marek Wasiak (organizator konkursu) oraz Podkarpacki Kurator Oświaty, pani Małgorzata Rauch. Opiekunami uczniów byli: pani Małgorzata Wesołowska (Szymon, Emilia i Kasia) oraz pan Kamil Kowalski (Natalia).

Gratulujemy naszym mistrzom ortografii !!!

Zmieniony ( 06.12.2018. )