www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest wtorek 16 Lipca 2019. Imieniny obchodzi Maria, Stefan, Eustachy


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Dzień Patrona w SP9 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
05.04.2019.

Dzień Patrona

„Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię Władysława Jasińskiego. Każdego roku Dzień Patrona jest dla nas świętem i świętem pozostanie …”

Dnia 29 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie klas: 4a i 4c zaprezentowali program artystyczny, poświęcony naszemu patronowi Władysławowi Jasińskiemu. Patriotyczne wiersze recytowane przez czwartoklasistów i żołnierskie piosenki wykonane przez chór szkolny przybliżyły nam sylwetkę patrona.
 

 
W tym roku przypada 110 rocznica urodzin Władysława Jasińskiego. Jego bohaterskie czyny z okresu wojny wpisały się w karty historii naszego regionu i ojczyzny. Władysław Jasiński "Jędruś" jest dla całej społeczności szkolnej autorytetem, a jego odwaga i wielki patriotyzm może być inspiracją i siłą dla młodego pokolenia także w dzisiejszych czasach.    
 
 
Zmieniony ( 12.04.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »