www.mielec.pl www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 27 Listopada 2020. Imieniny obchodzi Ksenia, Walerian, Franciszek


Szkoła pamięta
Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Podsumowanie akcji "Szkoła do hymnu" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
11.11.2020.

Szkoła „Do hymnu”

 Z okazji zbliżającej się 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ nie odbędzie się tradycyjne radosne świętowanie tego dnia w szkole. Nie będzie akademii, nie spotkamy się odświętnie ubrani, nie przypniemy kotylionów. Jednak mimo sytuacji związanej z pandemią, nie tracimy ducha i odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Klasy V pod kierunkiem pani Zofii Niećko zaśpiewały hymn narodowy, łącząc się ze sobą poprzez platformę Teams. Do akcji włączył się również Samorząd Uczniowski. O godzinie 11.11 gospodarze klas na czele z przewodniczącą SU Emilią Piękoś i opiekunkami samorządu galowo ubrani odśpiewali najważniejszą narodową pieśń w imieniu całej społeczności uczniowskiej. Wielu nauczycieli na swoich zajęciach przyłączyło się do tej pięknej akcji. Pamiętajmy słowa papieża Jana Pawła II „Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo". Radosnego świętowania!

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zmieniony ( 15.11.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »