www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 16 Listopada 2018. Imieniny obchodzi Maria, Edmund, Marek


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Mistrzostwa Polski Młodzików U16
Redaktor: Administrator   
01.10.2018.
Miło jest nam poinformować, iż troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Polski Młodzików U16 w Lekkoatletyce w Bełchatowie.
Julita Małaszewicz z klasy 8a zdobyła brązowy medal w chodzie na 3000m Szczęście
Martyna Gaweł z klasy 8c zajęła 5 miejsce w biegu na 100m i 18 w biegu na 300m
Mateusz Molek z klasy 8c ukończył konkurs skoku w dal na 18 miejscu
 
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
Zmieniony ( 04.10.2018. )
 
Wycieczka do Nadleśnictwa Mielec
Redaktor: Administrator   
04.10.2018.

Wycieczka klas IV a i IV c do Nadleśnictwa Mielec

Dnia 26 września, odbyła się integracyjno - dydaktyczna wycieczka klas czwartych: 4a4c, zorganizowana przez wychowawczynie tych klas, panią Agnieszkę Brożyna i  panią Annę Zając. Uczniowie tych klas, mieli okazję najpierw wziąć udział w zajęciach teoretycznych, przeprowadzonych w Nadleśnictwie Mielec, po czym zajęcia były kontynuowane w terenie, czyli na łonie natury - w lesie. Ukoronowaniem wycieczki było ognisko, przy którym dzieci mogły wziąć udział w zabawach i tym samym zintegrować się, oraz zjeść pyszną kiełbaskę upieczoną na ognisku.

Zmieniony ( 04.10.2018. )
 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP 9 - podsumowanie
Redaktor: Administrator   
29.09.2018.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Dnia 28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, mająca na celu propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.


W tym dniu zostały przeprowadzone w szkole egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych uczniów i dorosłych. Egzaminy przeprowadzane były przez specjalnie powołane Komisje Egzaminacyjne, składające się z uczniów i nauczycieli. W szkole pracowały dwie komisje oraz Patrol Egzaminacyjny, który wybrał się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mieszczącej się przy ulicy Sienkiewicza. Tam na miejscu uczniowie klasy czwartej sprawdzali czy Panowie Strażacy znają tabliczkę mnożenia.
 

Tytuły „Ekspertów Tabliczki Mnożenia” uzyskało 112 uczniów oraz 12 dorosłych.

Poprzez wspólną zabawę mogliśmy połączyć się z ludźmi na całym świecie. Propagowanie nauki tabliczki mnożenia przyczynia się do zwrócenia uwagi na potrzebę zdobywania wiadomości i umiejętności matematycznych. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.
 

 

 Nauczyciele matematyki

Zmieniony ( 03.10.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 434