www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest czwartek 21 Marca 2019. Imieniny obchodzi Lubomir, Benedykt, Mikołaj


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Mikołajki w 9 -tce
Redaktor: Administrator   
05.12.2018.

SZKOLNE MIKOŁAJKI

Dzień 6 grudnia jest w naszej szkole DNIEM MIKOŁAJKOWYM. Proponujemy  by jutro do szkoły przyjść  ubranym na czerwono  w mikołajkowych strojach, bo każdy z nas może zostać  św. Mikołajem.   Nie zapominajmy o chorych dzieciach przebywających w hospicjum i dołączmy się do zbiórki darów dla nich. Dzień 6 grudnia ogłaszamy dniem dobrych serc i dniem bez pytania. Życzymy miłych wrażeń,  dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji w mikołajkowym turnieju.

Samorząd Uczniowski

Zmieniony ( 06.12.2018. )
 
Światowy Dzień Życzliwości w SP 9
Redaktor: Administrator   
30.11.2018.

Być dobrym to umieć się zatrzymać
ofiarowywać swój czas
pozwolić odczuć ciepło...
Obdarzyć życzliwym spojrzeniem
radosnym uśmiechem i...
sprawiać by SERCE drugiego człowieka
otwierało się jak kwiat
w promieniach słońca

 
 
 
Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka.
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI przypada 21 listopada. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy w 1973 r. dwaj bracia Brian i Michel McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka zbrojna szkodzi. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. W naszej szkole DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI obchodziliśmy 26 listopada.
 
Ubraliśmy się w kolorze słońca, stworzyliśmy zasady życzliwości i wybraliśmy najżyczliwsze osoby w klasach. Każdy z nas otrzymał słoneczną buźkę, którą przypiął na ubraniu i „chodził ze słońcem na piersi”.  Postarajmy się, by takich dni było więcej, przecież to zależy od nas. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym wraca do nas z nawiązką. Życzymy samych DNI ŻYCZLIWOŚCI na co dzień i od święta.
 
Cała galeria dostępna jest tutaj
Zmieniony ( 06.12.2018. )
 
Dyktando Niepodległościowe
Redaktor: Administrator   
19.11.2018.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W WOJEWÓDZKIM DYKTANDZIE

Kolejnym już ważnym wydarzeniem związanym z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości był udział naszych uczniów w VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Małgorzata Rauch -  Podkarpacki Kurator Oświaty. W zmaganiach konkursowych w województwie podkarpackim wzięło udział ponad 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych. Konkurs podzielony był na dwa etapy: szkolny i wojewódzki. 7  listopada w Dobrzechowie odbyły się eliminacje wojewódzkie, w których wzięło udział czworo naszych uczniów z najwyższymi wynikami po etapie szkolnym. Byli to: Emilia Pietruszka, Katarzyna Majewska i Szymon Soboń (wszyscy z klasy VIb) oraz Natalia Zygarlicka (z kl. Va).

 Z dumą i radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Szymon Soboń  został laureatem tego konkursu, a Emilia Pietruszka otrzymała wyróżnienie. Szymon należy do zaszczytnego grona dwudziestu uczniów w województwie, którzy najlepiej poradzili sobie z pułapkami ortograficznymi. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się  14 listopada w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Nagrody i dyplomy wręczali: prezes Fundacji „Zawsze warto”, pan Marek Wasiak (organizator konkursu) oraz Podkarpacki Kurator Oświaty, pani Małgorzata Rauch. Opiekunami uczniów byli: pani Małgorzata Wesołowska (Szymon, Emilia i Kasia) oraz pan Kamil Kowalski (Natalia).

 Gratulujemy naszym mistrzom ortografii !!!

Cała galeria dostępna jest tutaj

 

Zmieniony ( 06.12.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 473