www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 16 Listopada 2018. Imieniny obchodzi Maria, Edmund, Marek


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Laureaci Miejskiego Konkursu Polonistycznego
Redaktor: Administrator   
24.04.2018.

Laureaci Miejskiego Konkursu Polonistycznego

 

W dniu 19 kwietnia 2018 r. odbył się Miejski Konkurs Polonistyczny dla uczniów klas IV – V szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 37 uczniów, a organizatorem imprezy była nasza szkoła. Uczniowie mieli w ciągu 60 minut napisać test sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem, wykazać się wiedzą i umiejętnościami zapisanymi w podstawie programowej dla klas IV i V oraz napisać opowiadanie z dialogiem. Cieszymy się, że wśród laureatów tego konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Emilia Pietruszka, Karolina Saj i Szymon Soboń (wszyscy z klasy Vb). Uczniów do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Wesołowska.

Zmieniony ( 17.05.2018. )
 
Konkurs recytatorski „Teatr Jednego Wiersza”
Redaktor: Administrator   
16.05.2018.

Konkurs recytatorski „Teatr Jednego Wiersza”

25 kwietnia już po raz dwudziesty pierwszy w Spółdzielczym Domu Kultury MSM odbył się konkurs recytatorski „Teatr Jednego Wiersza”. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz wiosennych imprez i cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku w rywalizacji wzięła udział rekordowa liczba uczestników, 63 osoby miały okazję zaprezentować na scenie swoje umiejętności aktorskie. Część konkursowa trwała ponad trzy godziny.

 


 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: Iga Gowarzewska (klasy I – III) oraz Angelika Malczyńska, Karolina Saj, Wiktor  Mądry i Kornelia Cudo (klasy IV - VII). Wszyscy prezentowali wysoki poziom artystyczny, wystąpili w oryginalnych kostiumach, z rekwizytami, niektórzy wykorzystali fragmenty utworów muzycznych do swoich scenicznych popisów. Dziękujemy recytatorom (a może przyszłym aktorom?) za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Cała galeria dostępna jest tutaj:

Zmieniony ( 16.05.2018. )
 
Młodzi architekci z SP9
Redaktor: Administrator   
30.04.2018.

Młodzi architekci

 


 

Jak co roku również i w tym korytarz naszej szkoły zapełnił się pracami przestrzennymi „Makiet domków jednorodzinnych”. Prace zostały wykonane przez uczniów klas szóstych na zajęciach technicznych pod opieką pani Bożeny Stryjnik. Wzbudzały one duże zainteresowanie wśród rodziców i uczniów oraz osób odwiedzających naszą szkołę.

Cała galeria dostępna jest tutaj:

Gratulujemy pomysłowości i kreatywności młodym architektom.  

Zmieniony ( 16.05.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 434