www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest sobota 19 Września 2020. Imieniny obchodzi Konstancja, January


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Redaktor: Administrator   
12.02.2020.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w SP9

 

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice, informujemy, że 21 lutego  (w piątek) będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, określany także mianem Międzynarodowego Dnia Dziedzictwa Językowego. Tego dnia szczególnie będziemy przypominać o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego z nas.  Będziemy się zastanawiać, jak we współczesnych czasach dbać o poprawność języka i  jak wzbogacać słownictwo.

W ramach obchodów święta polszczyzny ogłoszone zostały liczne konkursy i imprezy w naszej szkole. Świetlica szkolna w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” proponuje wspólne czytanie książki Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne Drzewo”. Świetliczaki wezmą też udział w licznych zabawach i konkursach przygotowanych przez opiekunów świetlicy specjalnie z okazji obchodów Dnia Języka Polskiego.

Starsi uczniowie mogą również wybierać do woli. Dla uzdolnionych recytatorsko proponujemy konkurs pod hasłem „Połam język na języku! Chętni uczniowie mają za zadanie nauczyć się wiersza będącego łamańcem językowym, a swoje umiejętności zaprezentują przed komisją konkursową w środę, 19 lutego, w sali 104 na czwartej godzinie lekcyjnej.

Dla wielbicieli poezji i fotografii organizujemy Konkurs Fotograficzny. Zadaniem uczniów będzie wykonanie zdjęcia będącego ilustracją do fragmentu wiersza Leopolda Staffa „Wysokie drzewa”:

O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa,

w brązie zachodu kute wieczornym promieniem,

nad wodą, co się pawich barw blaskiem rozlewa,

pogłębiona odbitych konarów sklepieniem.

Prace konkursowe należy dostarczyć do wtorku, 18 lutego, na nośniku pamięci do pani Karoliny Frysztak.

Dla lubiących pracę grupową przygotowaliśmy konkurs na plakat promujący Dzień Języka Polskiego. Prosimy każdy zespół klasowy o wykonanie plakatu i dostarczenie go do sali nr 9 do środy, 19 lutego.

W czwartek 20 lutego przeprowadzimy akcję Wołaczowi na pomoc!  Cały dzień pilnujemy, by zwracać się do siebie w WOŁACZU, który powoli nam umiera, i  zatem nie: „Wojtek, chodź na chwilę!”, ale: „Wojtku, chodź na chwilę!”.

Dodatkowo - każdy błąd zauważony u nauczyciela to punkt dla nas (prosimy nauczyciela, by swoim podpisem potwierdził nam „złapanie” go na błędzie).

Ostatni konkurs skierowany jest do miłośników lektur szkolnych i nie tylko. W dniu 21 lutego odbędzie się konkurs na najciekawsze przebranie za bohatera literackiego. Jury konkursowe będzie dokonywać przeglądu oraz oceny kostiumów w piątek na trzeciej godzinie lekcyjnej w sali 105.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursów  i rozdanie dyplomów oraz nagród odbędzie się na sali gimnastycznej w dniu 21 lutego. Zachęcamy do udziału w konkursach i do wspólnej zabawy!

Zmieniony ( 15.02.2020. )
 
Dzień Babci i Dziadka - wspólne kolędowanie
Redaktor: Administrator   
27.01.2020.
Zmieniony ( 15.02.2020. )
 
Dzień Otwarty Szkoły 27 lutego 2020
Redaktor: Administrator   
12.02.2020.
Zmieniony ( 15.02.2020. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 582