www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 21 Września 2018. Imieniny obchodzi Hipolit, Mateusz, Daria


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Tydzień Rodziny
Redaktor: Administrator   
13.06.2010.

RODZINNY FESTYN W SP 9 W MIELCU

 

Kolejny rok pracy szkoły to kolejny „Tydzień Rodziny”, który w bieżącym roku uatrakcyjniliśmy „Rodzinnym Festynem” w dniu 29 maja.

Na szczęścia kapryśna aura sprzyjała i mogliśmy zrealizować zaplanowane działania.

Dzień rozpoczęliśmy od konkursów rysunkowych i sprawnościowych. Nauczanie zintegrowane przy akompaniamencie muzyki mogło rozwijać swoje talenty plastyczne w twórczości chodnikowej. Ich starsi koledzy sprawdzali się nie tylko plastycznie, ale także ruchowo, rywalizując w konkursach sprawnościowych.

 Image Image

Atrakcją tegorocznego spotkania społeczności szkolnej był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej i możliwość spotkania ze strażakami, dyskoteka na wolnym powietrzu, zjeżdżalnia, która zachęcała do zabawy nie tylko dzieci, ale i rodziców. Nie obyło się również bez rywalizacji grupowych. Rodzice pokonali nauczycieli w meczu piłki siatkowej, a zespoły najlepiej przeciągające linę to klasy: IV C, V C, VI C.

Image  Image

Image 

Każdy zmęczony zmaganiami mógł zregenerować siły ciastkiem z loterii fantowej oraz gorącym bigosem. Jak mówią uczestnicy - „wyśmienitym”. A jak było? Myślę, że najlepiej pokażą to zdjęcia, na którym staraliśmy się uwiecznić imprezę.

Image

 koordynator: Bożena Gan

Cała galeria dostępna tutaj

Zmieniony ( 13.06.2010. )
 
Zielona Szkoła
Redaktor: Administrator   
13.06.2010.

Zielona Szkoła z SP 9

Na zieloną szkołę wyjechało 42 uczniów ze szkoły sP 9 w Mielcu z klas IV do VI. Wyjazd był o godzinie 21 w niedzielę 23 maja i dojechaliśmy w poniedziałek koło 12.

Poszczególne dni są opisane na zdjęciach w załączniku.

Dzień I       Image

Dzień II     Image

Dzień III     Image

Dzień IV     Image

Dzień V      Image

 

Z powrotem wyjechaliśmy w sobotę koło 9 rano a w Mielcu byliśmy przed północą. Noclegi były Świnoujściu w ośrodku "Graal" na ulicy Bałtyckiej 8.  

Zmieniony ( 17.06.2010. )
 
Turniej wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
Redaktor: Administrator   
12.04.2010.

Turniej wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

 

12 marca w Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się Turniej wiedzy Pożarniczej, wzieło w nim udział pięciu uczniów naszej szkoły: Radosław Kocel (VIa), Maciej Łączak (VIa), Artur Rak (VIa),Adrian Konieczny (Va) oraz Michał Kuroń (Va). Wszyscy przygotowywali się do konkursu pod czujnym okiem pani Karoliny Cieloch i poświęcili dużo czasu na nauke historii pożarnictwa, przepisów przeciwpożarowych i zasad postępowania na wypadek pożarów. Nauka opłaciła się, ponieważ wszyscy uczniowie wypadli na konkursie znakomicie.

Radosław Kocel zdobył pierwsze miejsce, Adrian Konieczny trzecie miejsce a Artur Rak czwarte miejsce.

26 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom turnieju przez Wiceprezydenta Miasta Mielca – Fryderyka Kapinosa  oraz  pana Piotra Toczyńskiego – Prezesa Miejskiego Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielcu. Radek Kocel otrzymał wspaniała nagrode oraz szanse dalszej walki w drugim etapie konkursu, który odbył się 10 kwietnia 2010 w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Celem głównym XII eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W tych eliminacjach Radek zajął 6 miejsce. Wszystkim uczestnikom Turnieju serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju w następnym roku.

 

Karolina Cieloch

 

 

Zmieniony ( 31.05.2010. )
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 358 - 364 z 414