www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest sobota 26 Maja 2018. Imieniny obchodzi Filip, Paulina, Marianna


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Powiatowe Mistrzostwa w Trójboju LA klas III i IV szkół podstawowych
Redaktor: Administrator   
15.05.2009.
  Powiatowe Mistrzostwa w Trójboju LA klas trzecich i czwartych szkół podstawowych
W dniu 11.05.2009 r. na stadionie LKS „Stal Mielec” odbyły się powiatowe IMS w trójboju lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowały zespoły dziewcząt i chłopców klas czwartych. Każda drużyna liczyła 5 osób. Do punktacji końcowej liczył się wynik każdego zawodnika. Każdy z uczestników biegł na dystans 60 m, rzucał piłeczką palantową i skakał w dal. Liczył się najlepszy czas i odległość za co przyznawane były punkty. Drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Natomiast indywidualnie za pierwsze trzy miejsca młodzież otrzymała pamiątkowe dyplomy i medale. W klasyfikacji drużynowej dziewcząt najlepszą okazał się zespół SP nr 3, natomiast trzecie miejsca zespół SP nr 6. Opiekunem zespołu naszej szkoły był pan Marcin Leś. W klasyfikacji drużynowej chłopców najlepszy okazał się zespół SP nr 9, który będzie reprezentował nasz powiat w finale wojewódzkim, drugie miejsca SP w Przecławiu, a trzecie miejsce SP w Chrząstowie. Opiekunem zespołu naszej szkoły była pani Małgorzata Wojtala. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt okazała się uczennica naszej szkoły Marcelina Wróbel z klasy IV „c”. Natomiast wśród chłopców najlepszy okazał się również uczeń naszej szkoły Filip Ziółkowski z klasy IV „b”.
 Image Image

Mamy nadzieję, że drużyna chłopców naszej szkoły 10.06.2009 r. w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w Rzeszowie i zajmie bardzo wysokie miejsce.

Naszą szkołę wśród dziewcząt reprezentowały:

1.  Wróbel Marcelina kl. IV c

2.  Żelazko Kamila kl. IV c

3.  Soboń Oliwia kl. IV b

4.  Słąba Oliwia kl. IV b

5.  Nowak Angelika kl. IV b

Opiekun: Marcin Leś

Drużynę chłopców reprezentowali:

1.  Ziółkowski Filip kl. IV b

2.  Stypa Dawid kl. IV b

3.  Marmura Patryk kl. IV c

4.  Krukowski Konrad kl. IV b

5.  Żużel Rados ław kl. IV b

Opiekun: Małgorzata Wojtala

Życzymy dalszych sukcesów sportowych

Marcin Leś

Małgorzata Wojtala

Cała galeria dostępna tutaj

pełne wyniki tutaj

 
Zmieniony ( 22.05.2009. )
 
Tydzień Rodziny 2009
Redaktor: Administrator   
15.05.2009.
Image
W dniach 26.05. - 30.05.2008 r. w naszej szkole odbędą się obchody TYGODNIA RODZINY pod hasłem "Dziękuje Ci Mamo, dziękuję Ci Tato". Szczegółowe informacje są dostępne w formacie doc lub pdf , które są do pobrania.
Harmonogram lekcji otwartych do pobrania w formacie doc lub pdf
Zmieniony ( 01.06.2009. )
 
Projekt "Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą Do Wiedzy"
Redaktor: Administrator   
14.05.2009.
Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek, w których realizowany będzie projekt, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Adresatami podjętych działań będą uczniowie klas pierwszych. Pierwsze lata doświadczeń szkolnych decydują bowiem o przyszłych losach dziecka, wyznaczają jego stosunek do nauki, dostarczają elementarnej wiedzy o świecie, kształtują poglądy, rozwijają zainteresowania. Celem programu jest wykrycie, zdefiniowanie i opisanie u każdego ucznia jego szczególnego rodzaju inteligencji według teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.

W ramach projektu szkoła otrzyma zestaw środków dydaktycznych oraz dodatkową pulę godzin zajęć lekcyjnych. Projekt będzie trwał przez okres 3 lat.

Projekt ma wiele korzyści:

Dziecko - rozwija własny potencjał intelektualny, buduje motywację do nauki, korzysta z bogatego zestawu środków dydaktycznych, dostaje szansę lepszego startu szkolnego.

Nauczyciel - wdraża najnowsze koncepcje pedagogiczne, tworzy i wykorzystuje Ośrodki Zainteresowań, realizuje autorskie pomysły.

Szkoła - otrzymuje zestaw środków dydaktycznych o wartości ponad 8000 zł służących uczniom klasy I, zyskuje środki finansowe na opłacenie zajęć dodatkowych, uzyskuje lepsze efekty pracy.

Rodzice – odkrywają potencjał swoich dzieci, lepiej mogą zorganizować im środowisko rozwoju.

Środowisko lokalne – uzyskuje wsparcie dla edukacji elementarnej zwiększające sukces edukacyjny i życiowy dziecka.

Więcej o projekcie tutaj :

 
Zmieniony ( 14.05.2009. )
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 372 - 378 z 402