www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest czwartek 21 Marca 2019. Imieniny obchodzi Lubomir, Benedykt, Mikołaj


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Plastyczny Konkurs Ekologiczny
Redaktor: Administrator   
06.05.2011.

Międzyszkolny Plastyczny Konkurs Ekologiczny „Ziemia – nasza planeta”

W dniu 05 maja 2011 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie nagród w Międzyszkolnym Plastycznym Konkursie Ekologicznym pod hasłem „Ziemia – nasza planeta”. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan Dyrektor do Spraw Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu - Arkadiusz Gałkowski, pan dyrektor SP nr 9 w Mielcu - Andrzej Wilk oraz laureaci konkursu wraz z opiekunami. Po przypomnieniu idei konkursu odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów klas drugich pt. „Jaś i Małgosia”, przygotowane pod kierunkiem pani Anny Czerwińskiej.

 

Następnie laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci albumów przyrodniczych, teczek plastycznych, przyborów malarskich i rysunkowych oraz dyplomów, a opiekunowie podziękowania.

Prace plastyczne uczniów szkół mieleckich oceniane były w trzech grupach wiekowych: klasy I, klasy II, klasy III. Kryteria wyboru najlepszych prac obejmowały takie elementy jak: samodzielność, pomysł, estetyka, staranność wykonania, technika przedstawienia pracy.

Wpłynęło 81 prac we wszystkich kategoriach z SP nr 1, 2, 3, 6, 9, 11, 13.

W wyniku analizy wszystkich nadesłanych prac przyznano w każdej kategorii miejsca od I do III, łącznie wyłoniono 11 laureatów.

 

LAUREACI KONKURSU:

Grupa wiekowa klas pierwszych

I miejsce      - Kamil Mrozowski  SP 3 – op. Barbara Cisło

II miejsce     - Milena Pietryka  SP 13 – op. Lucyna Kostecka, Kazimiera Pazdro

III miejsce   - Weronika Padykuła SP 3 – op. Barbara Cisło         

Grupa wiekowa klas drugich

I miejsce      - Arkadiusz Paterak  SP 1 – op. Małgorzata Osmola           

II miejsce     - Kamila Kończyk   SP 1 – op. Małgorzata Osmola

III miejsce    - Adam Kramarz  SP 3  - op. Lidia Tylutki    

Grupa wiekowa klas trzecich

I miejsce      - Klaudia Kaźmierska  SP 6 – op. Elżbieta Kwiecień

                   - Marcelina Barbarzak  SP 3 – op. Modesta Chmielowiec

II miejsce     - Natalia Tarasek  SP 6 – op. Elżbieta Kwiecień

III miejsce    - Iwona Wyzga  SP 3 – op. Renata Kowalczyk

                   - Róża Szczepanek SP 3 – op. Renata Kowalczyk

 

Na zakończenie uroczystości wykonano zdjęcia pamiątkowe wszystkich laureatów, ich opiekunów oraz organizatorów konkursu na tle dekoracji, którą stanowiły nagrodzone prace uczniów klas I-III mieleckich szkół podstawowych.

 

Zmieniony ( 14.06.2011. )
 
Świetlicowy omnibus
Redaktor: Administrator   
14.06.2011.

 

"Świetlicowy Omnibus"

W dniu 6 czerwca 2011r. w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu odbył się konkurs „Świetlicowego omnibusa”. Pytania dotyczyły różnorodnej tematyki. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą wiedzą. Do II etapu zakwalifikowało się 8 uczniów. Zwycięzcą „Omnibusa” została Kamila Koluch uczennica klasy II, która bezbłędnie odpowiedziała na wszystkie pytania konkursowe.

 

Zmieniony ( 14.06.2011. )
 
Spotkanie z ogrodnikiem
Redaktor: Administrator   
03.05.2011.

 "Spotkanie z ogrodnikiem w SP 9"

29 kwietnia 2011roku naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Dzieci z klasy IIIb miały okazję poznać na czym polega praca ogrodnika. Naszym gościem był pan Stanisław Surowiec, który zajmuje się zielenią, czyli dba o to aby nasze parki miejskie były bardzo zielone, miały dużo drzew a w całym mieście nie brakowało kolorowych kwiatów.  Dzięki panu Surowcowi dzieci miały możliwość poznania czym tak naprawdę zajmuje się ogrodnik, co jest potrzebne roślinom do właściwego rozwoju. Ponadto pan ogrodnik zapoznał nas z podstawowymi narzędziami, jakie są niezbędne do prac w ogrodzie. Ciekawość dzieci odnośnie zawodu ogrodnika była ogromna, o czym świadczyły liczne pytania dzieci skierowane do pana Surowca. Dzieci pytały między innymi: "czy jest szkoła przygotowująca do zawodu ogrodnika?", "czy ogrodnik musi znać dobrze rośliny? "czy zawód ogrodnika jest łatwy?" oraz wiele innych. Na zakończenie spotkania z panem Surowcem podziękowaliśmy za wiele cennych informacji na temat pielęgnowania roślin oraz możliwość zasadzenia przygotowanych przez pana  ogrodnika roślin – drzewek lub krzewów. Otoczenie naszej szkoły wzbogaciło się o piękne drzewa: miłorząb japoński i brzozę a także krzewy berberysu. Serdecznie dziękujemy. Będziemy się nimi opiekować jak prawdziwi ogrodnicy.

Zmieniony ( 30.05.2011. )
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 386 - 392 z 473