www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest wtorek 17 Września 2019. Imieniny obchodzi Justyna, Narcyz, Franciszek


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
"Tydzień Wolontariatu" w SP9
Redaktor: Administrator   
21.12.2011.

 

 "Tydzień Wolontariatu" w SP 9

Kolejna  edycja „Szkoły bez przemocy”  to kolejny „Tydzień wolontariatu” w naszej szkole. Stał się on przyczynkiem do podjęcia takich działań, które mają na celu pogłębienie  empatii nie tylko do ludzi, ale i naturalnego  środowiska a tym samym zmniejszyć poziom agresji i przemocy. Tydzień wolontariatu organizowany był już po raz trzeci w ramach programu społecznego „Szkoła bez przemocy”.  W ciągu tygodnia wszyscy zbieraliśmy potrzebne dla żyjących w schronisku dla zwierząt artykuły, uczniowie klasach IV – VI na godzinach do dyspozycji wychowawcy omawiali sposoby niesienia pomocy innym. W szkole  na długiej przerwie uczniowie klas szóstych pełnią dyżury, które mają  nauczyć ich empatii w stosunku do młodszych kolegów. Wychowawcy klas IV-VI przeprowadzili pogadankę pod hasłem „Nie bądź obojętny”. Uwieńczeniem każdej lekcji było wykonanie plakatu przez uczniów poszczególnych klas nawiązującego do idei wolontariatu. W związku z tym zorganizowany został konkurs na najciekawsze prace związane z tygodniem wolontariatu. 9 grudnia 2011 plakaty te zostały rozwieszone na korytarzach szkoły. Najlepsze z nich, wyłonione przez jury to plakaty:

- Gabrieli Lesiak z klasy IV a

- Adriana Turkota, Michała Kotwicy, Marcina Zięby oraz Szymona Saramy  z klasy VI a

- Huberta Zięby, Eweliny Kogut, Kingi Klich i Wiktorii Kwaśniewskiej z klasy IV c


Uczniowie ze świetlicy szkolnej przygotowali spektakl, który zaprezentowali dla swoich kolegów z klas I – III. Jak corocznie włączyliśmy się w akcję „Góra grosza”, której finał zaplanowaliśmy w połowie grudnia.
Podsumowaniem tygodnia było spotkanie z kuratorem sądu rejonowego panią Martą  Faliszek, która mówiłao bezinteresownym działaniu każdego z nas aby móc pomóc  osobom zagrożonym agresją czy przemocą lub tym, którzy jej doznają. Uczniowie mieli także szansę zadawać pytania dotyczące wolontariatu i przemocy.

 

                                                                          Szkolni koordynatorzy „Szkoły bez przemocy”

 

Zmieniony ( 21.12.2011. )
 
Mikołaj w świetlicy SP 9
Redaktor: Administrator   
19.12.2011.
 

Dnia 6 grudnia 2011 r. juz tradycyjnie świetlicę odwiedził Mikołaj w osobie pana Darka Momota. Oprócz słodkich upominków, na dzieci czekała wspaniała zabawa przygotowana przez oczekiwanego gościa, w zamian za co dzieci obdarowały go własnoręcznie wykonanymi pracami.

Bawilismy się wspaniale :)

 Cała galeria dostępna jest tutaj

 
Zmieniony ( 19.12.2011. )
 
Przedstawienie - "Owoce to zdrowie"
Redaktor: Administrator   
01.12.2011.

 Przedstawienie teatralne "Owoce to zdrowie"

24.11. 2011 w naszej świetlicy szkolnej gosciliśmy dzieci z PM-8 i PM-9 na przedstawieniu teatralnym "Owoce to zdrowie".

Gratulujemy artystom udanego wystepu.

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zmieniony ( 01.12.2011. )
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 400 - 406 z 504