www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest poniedziałek 16 Lipca 2018. Imieniny obchodzi Maria, Stefan, Eustachy


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Dzień Chłopaka w SP 9
Redaktor: Administrator   
17.10.2008.
DZIEŃ  CHŁOPAKA  W SP 9

W dniu 1.10.08 odbyła się zabawa z okazji Dnia Chłopaka.. Wszystkie klasy od czwartej do szóstej stawiły się w komplecie, chociaż obecność nie była sprawdzana. Tańce odbywały się na korytarzu szkolnym przy baaaardzo głośnej muzyce co wcale, ale to wcale tańczącym nie przeszkadzało. Dzieci bawiły się wspaniale przy znanych im muzycznych kawałkach chociaż największy entuzjazm wzbudziły nie młode już poczciwe „kaczuszki”.

Muzyka tak wszystkich rozgrzała (także niektórych nauczycieli), że w szkolnych automatach zabrakło napojów chłodzących. Przewidujący przynieśli ze sobą własny prowiant.

Image  Image

W trakcie zabawy przeprowadzono konkursy na najlepszych chłopaków w różnych kategoriach.

Chociaż skakanie trwało od 1700 do 1900  to roztańczone dzieciaki niechętnie przyjęły informację o zakończeniu imprezy ale przecież następnego dnia trzeba było zjawić się punktualnie i wypoczętym w na lekcjach. Na szczęście uczestnicy zabawy  mieli zapewnienie o zwolnieniu z odpowiedzi  co skrzętnie wykorzystali.
 
Zmieniony ( 21.10.2008. )
 
Pasowanie na ucznia klasy I
Redaktor: Administrator   
09.10.2008.

Pasowanie na "Pierwszoklasistę"

    9 września 2008 roku - czwartek, był dla nas bardzo ważnym, długo oczekiwanym dniem. Razem z rodzicami szliśmy do szkoły- trochę niepewni i pełni obaw, co nas tam czeka. Usiedliśmy razem ze swoimi kolegami, ale i tak zerkaliśmy czy rodzice są w pobliżu. W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele. Przyglądaliśmy się im z ciekawością. Po części oficjalnej, czyli wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu Hymnu szkoły i przemówieniu Pana Dyrektora- przyszła pora na NAS! Jak się okazało, to nie takie proste stać się uczniem klasy pierwszej. Na forum szkoły, przed wszystkimi gośćmi złożyliśmy uroczyste ślubowanie. Przyrzekliśmy na sztandar szkoły:

„Uczyć się pilne i chętnie,

Szanować pracę swoją i innych ludzi,

Dbać o dobre imię szkoły i klasy,

Żyć odważnie i uczciwie,

Kochać swoją Ojczyznę

oraz dbać o otaczającą przyrodę”.

    Dyrektorzy wielkim ołówkiem pasowali nas na uczniów. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i pierwszy dokument – legitymacje szkolne. Później udaliśmy się z naszymi wychowawcami do sal lekcyjnych, gdzie czekała na nas niespodzianka. Pełni miłych wrażeń wróciliśmy do domów i już nie możemy się doczekać następnego dnia- tornistry czekają już przygotowane, a w nich książki, zeszyty, kredki, pióra.

Pierwszoklasiści 

Image Image Image
Zmieniony ( 24.10.2008. )
 
Pożegnanie uczniów klas VI - tych
Redaktor: Administrator   
11.07.2008.

 

Pożegnaie szóstoklasistów

19 czerwca o godzinie 1600 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas VI - tych. Szóstoklasiści wraz z rodzicami wysłuchali krótkiego przemówienia pana dyrektora Andrzeja Wilk oraz obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów młodszych klas.

Image

Później nastąpiła część oficjalna to znaczy wręczenie świadectw i nagród dla uczniów wzorowych oraz Listów gratulacyjnych dla rodziców tych uczniów. Oprócz tego nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w licznych zawodach sportowych.

Image

Image

Zdjęcia z tej uroczystości są dostępne tutaj .

Zmieniony ( 16.07.2008. )
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 400 - 406 z 410