www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 22 Lutego 2019. Imieniny obchodzi Marta, Magorzata, Piotr


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Konkurs recytatorski "Jan Paweł II"
Redaktor: Administrator   
16.11.2009.

Konkurs recytatorski "Jan Paweł II"

4 listopad – to Dzień Imienin Karola Wojtyły. Uczniowie naszej szkoły pamiętają o Papieżu, który odszedł już do domu Ojca. 5 listopada odbył się konkurs recytatorski. 33 uczniów z klas IV-VI deklamowało wiersze o naszym wielkim rodaku – Janie Pawle II. Najpiękniej utwory przedstawili:

  • Angelika Dziubaczka z klasy VIc,
  • Michał Kuroń – z Va,
  • Wiktoria Rajca – z VIb,
  • Klaudia Kotwica – z VIc.

Gratulujemy! Zwycięzcy – w nagrodę – pojadą na majową wycieczkę. Szerokiej drogi i – otwartych oczu, i uszu!

Image  Image

Cała galeria dostępna tutaj

 
Projekt "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"
Redaktor: Administrator   
12.11.2009.

Projekt

"Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

1 września wznowiliśmy realizację projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Jego koncepcja opiera się na założeniach, że każde dziecko jest zdolne, a rolą dorosłych jest dostrzec te zdolności, rozwijać je i wspierać. Realizacja projektu stwarza warunki wszechstronnego rozwoju dziecka, daje szansę na rozwój zdolności i zainteresowań. Do tego celu w naszej szkole została stworzona klasopracownia, w której zorganizowano trzy Dziecięce Ośrodki Zainteresowań. Powstały one na bazie zestawu środków dydaktycznych, które szkoła otrzymała ze środków unijnych. Wyzwalają one zainteresowania oraz rozwijają zdolności i umiejętności uczenia się zgodnie z indywidualnym rytmem i profilem inteligencji. 

 Image Image

Cała galeria dostępna tutaj

Zmieniony ( 14.11.2009. )
 
Niedziela Misyjna 2009
Redaktor: Administrator   
28.10.2009.

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Tydzień Misyjny to szczególna okazja, by przypomnieć sobie i z nowym zapałem zaangażować się w sprawy misji. 50 uczniów naszej szkoły należy do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i swoją modlitwą oraz ofiarą pomaga rówieśnikom w krajach misyjnych. 18 października, w Niedzielę Misyjną, dzieci z PDMD, w pięknych strojach przypominających mieszkańców różnych kontynentów, zaangażowały się w uroczystą Mszę Świętą. W kolejną niedzielę, 25 października dziewczynki przebrane za różne kolory mówiły m.in.:

„Afryka jest żółta. Żółty jest piasek na pustyni Sahara. Żółte są niektóre owoce i piękne kwiaty afrykańskich krzewów. Motyle mają żółte skrzydła i fruwają pod żółtym słońcem.

Afryka jest czerwona. Czerwony jest zachód słońca, czerwone są kwiaty i pióra niektórych ptaków, skrzydła flamingów i ogon ptaka żako, czerwony jest zachód słońca nad pustynią.

Afryka jest zielona. Zielony to kolor roślin, które pojawiają się wraz z nadejściem pory deszczowej. Zielone są listki akacji, które znikają w pyszczku żyrafy. Zielona jest trawa sawanny, zielona jest papużka nierozłączka. Zielona jest urodzajna dolina Nilu.”

ImageImage 

Jednocześnie:

„Żółte są trawy wysychające podczas suszy, żółte są wychudzone zwierzęta, które nie mogą dać mleka afrykańskim dzieciom.

Czerwona jest krew dzieci, które giną w wojnach. Czerwone są ich rany, których nie ma czym opatrzyć.

 Zielony to kolor nadziei, której bardzo brakuje afrykańskim dzieciom.”

Dzieci należące już do PDMD odnowiły swoje przyrzeczenia pomocy misjom, a 30 nowych chętnych po raz pierwszy złożyło swoje obietnice i przyłączyło się do tej organizacji, czego dowodem były wręczone legitymacje. Jeden z misjonarzy powiedział: „Nie trudno być dobrym. Wystarczy tylko chcieć.”

Cała galeria dostępna tutaj

 

Zmieniony ( 05.11.2009. )
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 421 - 427 z 460