www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest środa 19 Czerwca 2019. Imieniny obchodzi Gerwazy, Protazy, Julianna


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Konkurs recytatorski „W kręgu poezji dziecięcej”
Redaktor: Administrator   
16.04.2010.

Wielki sukces małych recytatorów w XIII edycji
Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji dziecięcej

 

XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji dziecięcej”, która odbyła się 24 marca w SP nr1, okazała się bardzo szczęśliwa dla reprezentantów naszej szkoły. Spośród 5 najlepszych szkolnych recytatorów, którymi w tym roku zostali: Zuzanna Dyl, Weronika Kwaśnik, Klaudia Krużel, Julia Mazur i Oliver Monticolo aż 2 uczennice zostały laureatkami konkursu międzyszkolnego.

 Image Image

Jury po przesłuchaniu 33 uczniów klas I-III ze wszystkich mieleckich szkół najwyżej oceniło umiejętności recytatorskie naszej Julki Mazur z klasy I, która niezwykle przekonywująco zadeklamowała wiersz „Łgarz”. Uznanie w oczach jury zdobyła również Zuzia Dyl z klasy II wyróżniona za wiersz „Pchła Szachrajka”. Nasze laureatki otrzymały cenne nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu. Wszyscy uczestnicy wracali z pamiątkowymi dyplomami i niezapomnianymi wrażeniami.

 

Cała galeria dostępna tutaj

Zmieniony ( 16.04.2010. )
 
"Tydzień Patrona"
Redaktor: Administrator   
01.04.2010.

"Tydzień Patrona"

W dniach 25 – 31 marca  w Szkole Podstawowej nr 9 im. Władysława Jasińskiego „Jędrusia” trwał Tydzień Pamięci o Patronie. Z tej właśnie okazji, 26 marca, młodzież klas szóstych  przedstawiła piękny montaż słowno –muzyczny pt. „Kto życie ze śmiercią sprzęga”. Montaż odtwarzał – w formie poetyckiej – bieg życia Władysława Jasińskiego „Jędrusia”; harcerza, sportowca, partyzanta od jego lat dziecięcych spędzonych w Mielcu, aż po przedwczesną śmierć z ręki żandarmów. Wzruszające fragmenty przyjaciół Jasińskiego, m.in. Eugeniusza Dąbrowskiego, syna Andrzeja, piosenki partyzanckie i żołnierskie wykonane przez solistów i chór szkolny splotły się w montażu w całość skłaniającą do zamyślenia nad dziejami narodu polskiego, którego losem jest strzelać do wroga z brylantów.                        

Image Image

Gdzie są chłopcy z tamtych lat? Odeszli jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec, ale żyją w pamięci, która – jak Ojczyzna – jest dobrem najwyższym, wplata się w historię cieniami poległych, wyrasta z uczestników walk. Bohaterski etos dziś jest zakurzony, heroiczna walka z bronią w ręku to dla naszej młodzieży tylko (na szczęście) historia. Młode pokolenie z „dziewiątki” dało wspaniałą lekcję patriotyzmu, rozumiejąc, że:


Wszystko staje się jednym: `

żywe i umarłe,

wszystko splata się w jedną

narodową pamięć.

Ona przeszłość i przyszłość sięga

przez serce żywe, co w piersiach

nam bije.

Bo wolność to jest tyle,

ilu nas poległo.

I wolność to jest tyle,

ilu nas dziś żyje!


Przygotowanie uczniów odbyło się pod kierunkiem nauczycieli Anny Kołc i Izydora Kaszy. Chórowi akompaniowała nauczycielka muzyki  pani Zofia Niećko, natomiast oprawę plastyczną wykonała nauczycielka plastyki Bożena Stryjnik. Uroczysty przemarsz pocztu sztandarowego przygotowała z uczniami opiekunka Samorządu Szkolnego Sabina Patocka. Sylwetka patrona szkoły widoczna była również na ściennych tablicach w klasach, a życiorys, z racji trwającego Tygodnia, przypominany był na godzinach wychowawczych.

 Image

Zmieniony ( 01.04.2010. )
 
Ferie w "9"
Redaktor: Administrator   
15.02.2010.

Ferie w "9"

Image  Image

Ferie to czas odpoczynku od nauki i szkoły. Pomimo tego nasi uczniowie chętnie i licznie przybywali do szkoły, aby aktywnie spędzić czas- zagrać w piłkę, tenisa stołowego, uczestniczyć w zawodach sportowych, wykorzystać swoje pomysły w zabawach na śniegu, na  przestrzennych elementach edukacyjnych i na zajęciach plastycznych.

 Image

Chętnie brali udział również w zajęciach komputerowych. Nauczyciele przygotowali bardzo bogaty program, aby dzieci mogły mile i bezpiecznie spędzić wolny czas.

Cała galeria dostępna tutaj
Zmieniony ( 01.04.2010. )
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 449 - 455 z 499