www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest poniedziałek 20 Maja 2019. Imieniny obchodzi Aleksander, Bernardyn, Bazyli


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Konkurs Recytatorski
Redaktor: Administrator   
17.04.2009.

 Konkurs Recytatorski "W kręgu poezji dziecięcej"

Konkurs recytatorski "W kręgu poezji dziecięce" od lat cieszy się wśród uczniów klas I-III dużą popularnością. Tegorocznej szkolnej edycji towarzyszyły jak zwykle wielkie emocje. Mali recytatorzy z dużym zaangażowaniem i niezwykle przekonywująco recytowali przygotowane utwory. Dominowały niezmiennie wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Zdaniem jury poziom tegorocznych eliminacji był bardzo wysoki i wyrównany, toteż wyłonienie spośród 21 uczestników 4 najlepszych było wyjątkowo trudne. Po dłuższej konsultacji do etapu międzyszkolnego jury zakwalifikowało następujących uczniów: Zuzannę Dyl z kl. I B, Iwonę Hasek z kl. I A, Konrada Soswę i Dominika Kowalczuka z kl. IIIC. Na zakończenie wszystkich uczestników nagrodzono wielkimi brawami i wręczono kolorowe dyplomy, które będą z pewnością  miłą pamiątką 

 Image

 

Zmieniony ( 17.04.2009. )
 
Zakończenie akcji Akademia "Misia Ratownika"
Redaktor: Administrator   
25.03.2009.

 Akademia "Misia Ratownika"

Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia Akademii Misia Ratownika odbyła się w naszej szkole w dniu 24.03.2009r. Uczniowie klas I – III dzięki udziałowi w zajęciach akademii otrzymali i pogłębili wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w zakresie zagrożeń związanych z interwencją straży pożarnej. Dzięki przeżyciom towarzyszącym realizacji projektu uczniowie potrafią rozpoznać podstawowe sytuacje wymagające wezwania służb ratowniczych, znają numery alarmowe tych służb, wiedzą, że nie można wzywać służb ratowniczych dla żartu. Poznali także podstawowe zasady: higieny i udzielania pierwszej pomocy. Prowadzone w ramach akademii zajęcia to czas nauki i zabawy niejednokrotnie z udziałem zaproszonych gości: przedstawicieli policji, straży pożarnej, pedagoga czy higienistki.

Podsumowaniem zajęć w akademii było zaprezentowanie wiedzy, jaką przekazał dzieciom Miś Ratownik. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Miś Ratownik uczy dzieci”. Później uczniowie klasy II c przedstawili teatrzyk kukiełkowy, klasy II b inscenizacje związane z tematyką bezpieczeństwa na jezdni, a uczeń klasy III c recytował żartobliwy wiersz o konsekwencjach nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa.

 Image

Drużyny poszczególnych klas brały udział w konkursie wiedzy uzyskanej od Misia Ratownika. Jurorzy mieli trudność z wyłonieniem zwycięskiej drużyny. Jak twierdzili poziom wiedzy posiadanej przez uczniów był bardzo wysoki i wyrównany - zwyciężyli uczniowie klasy II c.

Największym przeżyciem okazało się jednak wręczenie dyplomów ukończenia akademii oraz wspólne zdjęcie kończące uroczystość.

 

Szkolny koordynator akademii

Bożena Gan

 Cała galeria dostępna tutaj


Zmieniony ( 29.03.2009. )
 
Dzień Irlandzki w SP9
Redaktor: Administrator   
24.03.2009.

"Dzień Irlandzki"

Mając na uwadze ciągłe zainteresowanie i rozwój uczniów w zakresie wiedzy o krajach anglojęzycznych w dniu 20 marca 2009 roku obchodzony był w naszej szkole "Dzień Irlandzki" przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego - Annę Kołc, Agnieszkę Łącz i Karolinę Cieloch.

Obchody dnia świętego Patryka przybliżyły nam to święto i kulturę Irlandii. Dzieci w tym dniu miały na sobie zielone ubrania oraz przypięte koniczynki - symbole Zielonej Wyspy. Niektórzy uczniowie przebrani byli za irlandzkie skrzaty, chochliki czy czarownice.

 Image Image

Na trzeciej i czwartej godzinie lekcyjnej odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów klas piątych, ukazujące irlandzkie symbole i tradycje związane z obchodami dnia świętego Patryka - patrona Irlandii. Zebrani mogli się dowiedzieć m. in. dlaczego symbolem Irlandii jest koniczyna, jakie miasto jest stolicą "Szmaragdowej Wyspy" oraz jak wygląda flaga tego kraju. Uczniowie opowiadali o legendach związanych ze świętym Patrykiem oraz dokonali charakterystyki słynnego skrzata irlandzkiego - Leprechauna. Nie zabrakło także anegdot i ciekawostek powiązanych z Irlandią oraz ze słynnymi Irlandczykami. Podczas przedstawienia uczniowie biorący w nim udział rozdawali wszystkim zebranym koniczynki oraz podszczypywali osoby nie przebrane w tym dniu zgodnie z irlandzką tradycją.

Scenariusz przedstawienia oraz towarzysząca mu w tle irlandzka muzyka oddawały specyficzny charakter dnia świętego Patryka.

 

Agnieszka Łącz

 
Zmieniony ( 24.03.2009. )
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 463 - 469 z 488