www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest czwartek 21 Marca 2019. Imieniny obchodzi Lubomir, Benedykt, Mikołaj


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Pasowanie na ucznia klasy I
Redaktor: Administrator   
09.10.2008.

Pasowanie na "Pierwszoklasistę"

    9 września 2008 roku - czwartek, był dla nas bardzo ważnym, długo oczekiwanym dniem. Razem z rodzicami szliśmy do szkoły- trochę niepewni i pełni obaw, co nas tam czeka. Usiedliśmy razem ze swoimi kolegami, ale i tak zerkaliśmy czy rodzice są w pobliżu. W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele. Przyglądaliśmy się im z ciekawością. Po części oficjalnej, czyli wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu Hymnu szkoły i przemówieniu Pana Dyrektora- przyszła pora na NAS! Jak się okazało, to nie takie proste stać się uczniem klasy pierwszej. Na forum szkoły, przed wszystkimi gośćmi złożyliśmy uroczyste ślubowanie. Przyrzekliśmy na sztandar szkoły:

„Uczyć się pilne i chętnie,

Szanować pracę swoją i innych ludzi,

Dbać o dobre imię szkoły i klasy,

Żyć odważnie i uczciwie,

Kochać swoją Ojczyznę

oraz dbać o otaczającą przyrodę”.

    Dyrektorzy wielkim ołówkiem pasowali nas na uczniów. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i pierwszy dokument – legitymacje szkolne. Później udaliśmy się z naszymi wychowawcami do sal lekcyjnych, gdzie czekała na nas niespodzianka. Pełni miłych wrażeń wróciliśmy do domów i już nie możemy się doczekać następnego dnia- tornistry czekają już przygotowane, a w nich książki, zeszyty, kredki, pióra.

Pierwszoklasiści 

Image Image Image
Zmieniony ( 24.10.2008. )
 
Pożegnanie uczniów klas VI - tych
Redaktor: Administrator   
11.07.2008.

 

Pożegnaie szóstoklasistów

19 czerwca o godzinie 1600 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas VI - tych. Szóstoklasiści wraz z rodzicami wysłuchali krótkiego przemówienia pana dyrektora Andrzeja Wilk oraz obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów młodszych klas.

Image

Później nastąpiła część oficjalna to znaczy wręczenie świadectw i nagród dla uczniów wzorowych oraz Listów gratulacyjnych dla rodziców tych uczniów. Oprócz tego nagrody i dyplomy otrzymali uczniowie, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w licznych zawodach sportowych.

Image

Image

Zdjęcia z tej uroczystości są dostępne tutaj .

Zmieniony ( 16.07.2008. )
 
9 - tka w Sejmie i TVP
Redaktor: Administrator   
07.07.2008.

W sejmie i TVP

Centrum Promocji „dagma" było organizatorem wycieczki dla uczniów klasy Vc i Vlc ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu. Młodzież miała okazję zasiąść w ławach senatorskich i poselskich oraz poznać Telewizję Polską od kuchni.

Image 

Uczniowie odwiedzili studia programów "Plus minus", "Tydzień" oraz studio telewizyjnej jedynki. Niektórzy mieli okazję stanąć za sterami prawdziwej kamery studyjnej.

Image

Ponadto młodzież mogła podziwiać piękno warszawskiej Starówki.

Więcej zdjęć z wycieczki do Warszawy jest dostępnych tutaj

Zmieniony ( 07.07.2008. )
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 463 - 469 z 473