www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest wtorek 16 Lipca 2019. Imieniny obchodzi Maria, Stefan, Eustachy


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Wycieczka na Ranczo
Redaktor: Administrator   
13.03.2009.

Kulig na Ranczo

Zima, zima, zima… szczypiący mróz, promienie słońca, kulig na dużych i małych saniach w konnym zaprzęgu, gorąca herbata i smaczne kiełbaski z grilla oraz cudowna zabawa z rodzicami na puszystym śniegu to niezapomniane wrażenia, jakie zapamiętają dzieci z klasy Ib po wycieczce na RANCZO.

Image  Image
 
Zmieniony ( 21.03.2009. )
 
Spotkanie z Kolędą w SP 9
Redaktor: Administrator   
13.03.2009.
Spotkanie z Kolędą
Image  

    Nie tak dawno uczniowie klas I-III wzięli udział w „Spotkaniu z kolęd ą” przygotowanym przez koleżanki i kolegów z klas: Ib i IIIc. Poprzez wspólne kolędowanie wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Bożego Narodzenia, a mali aktorzy mogli choć przez chwilę poczuć się małymi artystami

 

 
Zmieniony ( 21.03.2009. )
 
Akcja Akademia "Misia Ratownika"
Redaktor: Administrator   
13.03.2009.

Akademia "Misia Ratownika"

Od 18 listopada realizujemy projekt społeczno-edukacyjny „Akademia Misia Ratownika” dla uczniów klas I-III, którego celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem najmłodszych, a także ochrona przed przemocą czy uzależnieniami.

Podczas cyklu zajęć dzieci poznają m.in. elementarne zasady bezpieczeństwa na drodze, uczą się prawidłowo oceniać niebezpieczeństwo i reagować w przypadku zagrożenia, np. jak wezwać karetkę pogotowia, pod jaki numer zadzwonić, by poprosić o pomoc, jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku drobnego skaleczenia czy poparzenia.

W roli prelegentów – przyjaciół Misia Ratownika wystąpili policjanci i strażacy. Aktywny udział wzięli też wychowawcy klas, pedagog szkolny, higienistka szkolna, których rolą była obserwacja zachowań dzieci i udzielanie im wspierających wskazówek i rad.

Sympatyczny nauczyciel Miś Ratownik każdą lekcję zamieniał w świetną zabawę. Poprzez bajki i symbole dzieci uczyły się asertywności, która jest nie tylko umiejętnością odmawiania, ale i proszenia o pomoc. Do projektu włączeni zostali także rodzice uczniów.

koordynator projektu

Bożena Gan

Zmieniony ( 13.03.2009. )
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 477 - 483 z 499