www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest poniedziałek 30 Marca 2020. Imieniny obchodzi Amelia, Leonard, Dobromir


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Dzień Edukacji Narodowej
Redaktor: Administrator   
10.10.2019.

14 października

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień ten jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

Zmieniony ( 13.10.2019. )
 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Redaktor: Administrator   
07.10.2019.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
w Szkole Podstawowej Nr 9 z OMS w Mielcu
„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Dnia 4 października  obchodziliśmy w naszej szkole już po raz drugi Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas tej akcji „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia, gdzie egzaminatorami są uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych. Na kolejnych pięciu przerwach każdy z uczestników akcji mógł sprawdzić tabliczkową wiedzę w komisjach egzaminacyjnych.

Tytuły „Ekspertów Tabliczki Mnożenia” uzyskało 152 uczniów oraz 16 dorosłych.

          

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że uzyskany certyfikat jest motywacją do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w nauce. 

 
Zgodnie z hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, przystąpiliśmy do obchodów Święta. Szansę na sprawdzenie swojej wiedzy z tabliczki mnożenia, mieli również mieszkancy Mielca. Pod opieką dwóch nauczycielek matematyki: mgr Agnieszki Brożyny i mgr Anny Zając na ulice miasta Mielec wyruszył Patrol Matematyczny, w skład ktorego weszli uczniowie klas piątych i czwartych. Uczniowie sprawdzali czy starsi tabliczkę mnożenia znają. W nagrodę za poprawne odpowiedzi, pytanym osobom, wręczane były certyfikaty "Mistrza Tabliczki Mnożenia " Obchody ŚDTM wywołały w uczniach jak i wśród dorosłych wiele pozytywnych emocji, a przypomniane umiejętności przydadzą się nie tylko uczniom na lekcjach matematyki.
 

 
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.
 

Nauczyciele matematyki

Zmieniony ( 20.10.2019. )
 
Dyktando Niepodległościowe
Redaktor: Administrator   
03.10.2019.

DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w VII Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ  i Fundację „Zawsze Warto”. Konkurs przeprowadzany jest równocześnie w sześciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, opolskim, podkarpackim i śląskim i odbywa się pod hasłem „Po polsku o historii”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz  kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii.

 

 

Trzydziestoosobowa grupa uczniów podzielona na dwie kategorie wiekowe zmagała się z ortograficznymi pułapkami oraz pisownią nazw własnych  związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918 - 1989). Na razie odbyły się eliminacje szkolne, a my z niecierpliwością czekamy na wyniki kwalifikacji do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 28 października.

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zmieniony ( 07.10.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 50 - 56 z 558