www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest niedziela 12 Lipca 2020. Imieniny obchodzi Jan, Wera, Brunon


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Miejskie obchody 11 listopada
Redaktor: Administrator   
12.11.2019.
Dnia 11 listopada 2019r. przedstawiciele naszej szkoły wraz z opiekunem Samorządy Szkolnegowzięli udział w uroczystościach związanych z 101 rocznicą odzyskania Niepodległości. O godzinie 10.00 uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej p.w. św. Mateusza na Starówce.
Następnie wyruszyli w pochodzie pod Pomnik Wolności, gdzie odbyły się główne Uroczystości. Nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego, inscenizacja teatralna, zapalenie Ognia Niepodległości, złożenie wiązanki kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców miasta Mielca i Powiatu Mieleckiego, złożenie kwiatów pod Obeliskiem Niepodległości, wielopokoleniowe śpiewanki patriotyczne, a także parada sztandarów.
Zmieniony ( 21.11.2019. )
 
Bieg terenowy po szkole
Redaktor: Administrator   
15.11.2019.

Bieg terenowy w SP9

 

14 listopada klasa VIII a zaskoczona została wiadomością, że lekcje języka polskiego nie odbędą się tradycyjnie w klasie, w ławkach, a… na korytarzach szkolnych. Ekscytację i radosną atmosferę wzbudziła informacja, że uczniowie podzieleni na cztery grupy wezmą udział w grze terenowej. Motywem przewodnim była lektura „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Każda z drużyn miała swojego dowódcę zwanego patrolowym. W pięciu punktach rozsianych po szkole czekali uczniowie ubrani w mundury harcerskie i pomarańczowe chusty, którzy jako jedyni byli wtajemniczeni wcześniej w tajniki gry. Przygotowali oni zadania, łamigłówki, ćwiczenia plastyczne, muzyczne, literackie związane z głównymi bohaterami książki: Alkiem, Rudym i Zośką. W kolejnych punktach uczniowie między innymi musieli zaprojektować odznakę „Buków”, wykonać plakat zapobiegający niemoralnym zachowaniom Polaków w czasie wojny, dopasować ważne wydarzenia do bohaterów, wykazać się szczegółową znajomością lektury, a na koniec przeszli trening musztry oraz nauczyli się piosenki o Alku, Rudym i Zośce. W skrócie - naprawdę dużo się działo…

Korzyści? Dobrze się bawiliśmy, a przy okazji utrwaliliśmy wiedzę o „Kamieniach na szaniec” przed egzaminem ósmoklasisty oraz oddaliśmy hołd tym, którzy „potrafili pięknie umierać i pięknie żyć”.

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zmieniony ( 17.11.2019. )
 
„Barwy mojej ojczyzny” - Powiatowy konkurs Poezji i Piosenki
Redaktor: Administrator   
08.11.2019.

Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki
„Barwy mojej ojczyzny”

 

 

W dniu 6 listopada odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki Barwy mojej ojczyzny. Recytatorzy i piosenkarze mieli okazję wystąpić w nowym gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej. W jej okazałych murach zaprezentowali się również uczniowie naszej szkoły: Angelika Malczyńska, Oliwia Janusz, Iga Szymańska – uczennice klasy VII a  oraz Wiktor Mądry -  uczeń klasy VIII a.  Angelika Malczyńska swoją recytacją zachwyciła jurorów oraz publiczność i zajęła I miejsce. 

Cała galeria dostępna jest tutaj

Uczniom naszej szkoły przypadły również dwa wyróżnienia. Jedno wyśpiewała Oliwia Janusz  a drugie  w kategorii recytacji zdobył Wiktor Mądry. Recytatorom i wykonawcom piosenek serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zmieniony ( 18.11.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 50 - 56 z 573