www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest środa 19 Czerwca 2019. Imieniny obchodzi Gerwazy, Protazy, Julianna


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
9 - tka w Sejmie i TVP
Redaktor: Administrator   
07.07.2008.

W sejmie i TVP

Centrum Promocji „dagma" było organizatorem wycieczki dla uczniów klasy Vc i Vlc ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu. Młodzież miała okazję zasiąść w ławach senatorskich i poselskich oraz poznać Telewizję Polską od kuchni.

Image 

Uczniowie odwiedzili studia programów "Plus minus", "Tydzień" oraz studio telewizyjnej jedynki. Niektórzy mieli okazję stanąć za sterami prawdziwej kamery studyjnej.

Image

Ponadto młodzież mogła podziwiać piękno warszawskiej Starówki.

Więcej zdjęć z wycieczki do Warszawy jest dostępnych tutaj

Zmieniony ( 07.07.2008. )
 
Akcja Zachowaj Trzeźwy Umysł
Redaktor: Administrator   
28.06.2008.

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w Mielcu

 

         Mieleckie szkoły podstawowe i gimnazja biorą udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” podejmującej problem profilaktyki uzależnień od pierwszej edycji.

W bieżącym roku Władze Miasta poprosiły Szkołę Podstawową nr 9 w Mielcu o koordynowanie działań, jakie będą podejmowane w trakcie trwania kampanii w  szkołach.

         Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami podejmowali szereg inicjatyw, o których możemy poczytać na ogólnopolskiej stronie kampanii www.trzezwyumysl.pl .

Finałem tych działań był happening, który miał miejsce w dniu 10 czerwca w gościnnie przyjmującej nas hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu.

Młodzież przeszła przez miasto, niosąc hasła propagujące zdrowy styl życia, a następnie wszyscy spotkali się, aby rekreacyjnie - sportowo, zgodnie z zasadami fair play, spędzić czas.

         W trakcie rozgrywek prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu,  publiczność zagrzewała swoich zawodników do walki okrzykami oraz hasłami umieszczonymi na wcześniej przygotowanych transparentach.

Image 

         Poza rywalizacją sportową przedstawiciele poszczególnych szkół mieli możliwość zaprezentowania zespołów artystycznych, które uatrakcyjniały swoimi występami zaciętą walkę między sportowymi drużynami.

 Image

W trakcie happeningu poszczególne szkoły mogły zaprezentować talenty plastyczne swoich uczniów. Przedstawiciele szkół mieli za zadanie wypełnienie zgodnie z własną wyobraźnią logogryfu kampanii.

Komisja złożona z opiekunów poszczególnych zespołów miała problem z wyborem najatrakcyjniejszej z prac. Konieczne okazało się dodatkowe głosowanie mające wyłonić zwycięzcę.

Podczas imprezy zostały również podsumowane ogłoszone w kwietniu konkursy: literacki i plastyczny.

Image 

Wyróżnione w plastycznym konkursie prace można obejrzeć w SCK w Mielcu.

         Mamy nadzieję, że tegoroczne działania promujące wśród młodzieży zdrowy styl życia, kształtujące konstruktywne postawy oraz dające możliwość prospołecznych zachowań jako alternatywy wobec picia alkoholu, zażywania narkotyków czy stosowania przemocy są kolejnym krokiem do następnych edycji kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w naszym mieście.

Galeria zdjęć z imprezy sportowej będącej podsumowaniem tej akcji jest dostępna tutaj

Zmieniony ( 26.06.2012. )
Czytaj całość
 
Pasowanie na czytelnika
Redaktor: Administrator   
29.05.2008.

Pasowanie na czytelnika jest to zawsze wielkie wydarzenie w życiu pierwszaków. Zaczarowana księga i jej dotknięcie czyni każdego pierwszoklasistę pełnoprawnym czytelnikiem szkolnej biblioteki.

Image

W tym roku w tajemniczą krainę książek wprowadzili swoich młodszych kolegów uczniowie klasy III. Przedstawili bohaterów ulubionych bajek. Dzieci bez trudu rozpoznały Kota w butach, Pana Kleksa. Zabawna Papuga towarzyszyła Hermionie młodej czarownicy przyjaciółki Harego Potera. Pani nauczycielka, następna bajkowa postać wraz z krasnoludkiem mieli wiele konkursowych zadań dla małych czytelników.

 Image

Konkurs sprawdzał umiejętności czytania. Krasnoludkowe zadanie polegało na odczytaniu liter umieszczonych w kopertach i złożeniu z nich wyrazów związanych z biblioteką. Nasi mali czytelnicy bardo szybko uporali się z zadaniem krasnoludka. Na dużej planszy znalazły się wyrazy powstałe z ułożenia. Były to książka, lektura, czasopismo. W nagrodę konkursowi zawodnicy otrzymali kolorowe dyplomy dobrego czytelnika. Następnie bardzo mądra książka zadała pytania wszystkim uczniom „O co prosi książka”.

 Image

Image

Wszyscy jednogłośnie odczytali zasady korzystania z szkolnego księgozbioru. Pomogły im w tym kolorowe tablice z hasłami „dbaj o okładkę, szanuj książkę, odkładaj na półkę. W nagrodę za poprawne odpowiedzi bajkowa książka ogłosiła, że przyjmuje pierwszaków do grona czytelników szkolnej biblioteki. Wszyscy uczniowie złożyli przyrzeczenie.

„My uczniowie klasy I

uroczyście przyrzekamy

czytelnikiem dobrym być

i przez życie z książką iść”

W bardzo uroczystej przysiędze uczestniczyła pani v-ce dyrektor Elzbieta Cisło i pan dyrektor Andrzej Wilk. Piękną baśniową księgą dotykali ramię każdego ucznia wypowiadając słowa „Pasuje cię na czytelnika biblioteki szkolnej”. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.

Bajkowe postacie pożegnały się z nowymi czytelnikami.

„Żegnamy się już z wami, nowymi czytelnikami.

W świecie baśni się spotkamy niejeden raz.

Życzymy wam przyjaźni z wieloma książkami.

Do spędzenia z nami czasu zapraszamy was.”

Grono czytelników biblioteki Szkoły Podstawowej nr 9 im Władysława Jasińskiego „Jędrusia” zasiliło 67 uczniów.

Zmieniony ( 30.05.2008. )
 
««  start « poprz. 71 72 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 491 - 497 z 499