www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest wtorek 16 Lipca 2019. Imieniny obchodzi Maria, Stefan, Eustachy


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Dyktando Niepodległościowe
Redaktor: Administrator   
19.11.2018.

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W WOJEWÓDZKIM DYKTANDZIE

Kolejnym już ważnym wydarzeniem związanym z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości był udział naszych uczniów w VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Małgorzata Rauch -  Podkarpacki Kurator Oświaty. W zmaganiach konkursowych w województwie podkarpackim wzięło udział ponad 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych. Konkurs podzielony był na dwa etapy: szkolny i wojewódzki. 7  listopada w Dobrzechowie odbyły się eliminacje wojewódzkie, w których wzięło udział czworo naszych uczniów z najwyższymi wynikami po etapie szkolnym. Byli to: Emilia Pietruszka, Katarzyna Majewska i Szymon Soboń (wszyscy z klasy VIb) oraz Natalia Zygarlicka (z kl. Va).

 Z dumą i radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Szymon Soboń  został laureatem tego konkursu, a Emilia Pietruszka otrzymała wyróżnienie. Szymon należy do zaszczytnego grona dwudziestu uczniów w województwie, którzy najlepiej poradzili sobie z pułapkami ortograficznymi. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się  14 listopada w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Nagrody i dyplomy wręczali: prezes Fundacji „Zawsze warto”, pan Marek Wasiak (organizator konkursu) oraz Podkarpacki Kurator Oświaty, pani Małgorzata Rauch. Opiekunami uczniów byli: pani Małgorzata Wesołowska (Szymon, Emilia i Kasia) oraz pan Kamil Kowalski (Natalia).

 Gratulujemy naszym mistrzom ortografii !!!

Cała galeria dostępna jest tutaj

 

Zmieniony ( 06.12.2018. )
 
Finał konkursu „Artystyczne Drogi do Niepodległości”
Redaktor: Administrator   
20.11.2018.

 

Dnia 14 Listopada w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbył się finał powiatowego konkursu „Artystyczne Drogi do Niepodległości”. Jego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego i Muzeum Regionalne SCK w Mielcu.

Do rywalizacji zaproszeni zostali uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III klas gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała Chantel Zygarlicka uczennica klasy VIII a. Konkurs finałowy był podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie uczniowie mieli do rozwiązania test, w drugiej części czekała na nich interpretacja wybranego obrazu o tematyce niepodległościowej. Chantel znalazła się w gronie finalistów.

Gratulujemy!!!

Zmieniony ( 26.11.2018. )
 
Akcja "Dzieci Dzieciom"
Redaktor: Administrator   
23.11.2018.

 Akcja "Dzieci Dzieciom"

Od 2 listopada 2018 roku trwa w naszej szkole akcja „Dzieci Dzieciom”. Prosimy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły o aktywne włączenie się do zbiórki nowych rzeczy dla dzieci chorych i cierpiących w rzeszowskim hospicjum.

Zwracamy uwagę, że mają być to nowe, nieużywane rzeczy: kosmetyki do pielęgnacji, pieluchy, soki Bobo-Fruit, kaszki, słodycze. Wykaz potrzebnych produktów znajduje się na plakacie umieszczonym na tablicy Samorządu Uczniowskiego na korytarzu. Do tej pory zawsze okazywaliśmy serce i wspomagaliśmy rodziców chorych dzieci. Tym razem też pokażmy, że nie jesteśmy obojętni na cierpienie innych.

Zbiórka tych rzeczy trwa do 7 grudnia 2018r.

Samorząd Uczniowski
i Pani pedagog Beata Kopeć

 

 

Zmieniony ( 25.11.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 63 z 499