www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest sobota 19 Września 2020. Imieniny obchodzi Konstancja, January


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Fabryka czekolady
Redaktor: Administrator   
15.11.2019.

14 listopada 2019 roku uczniowie klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami: Panią Agnieszką Brożyną, Panią Sylwią Kułagą i nauczycielem wspomagającym Panią Beatą Gocoł, uczestniczyli w wycieczce do FABRYKI CZEKOLADY COCO DE MER w Rzeszowie. Wycieczka miała charakter nie tylko rozrywkowy, ale również edukacyjny. Dzieci poznały proces powstawania czekolady, historię jej wytwarzania oraz jej skład i  różne rodzaje. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się o pozytywnym wpływie czekolady na zdrowie. Podczas warsztatów dzieci wykonywały proste działania matematyczne oraz malowały czekoladą abakusa. Każdy uczestnik wykonał własną tabliczkę czekolady oraz mógł posmakować kilku rodzajów tego smakołyku. Po części edukacyjnej dzieci miały czas na rozrywkę na placu zabaw. Wymyślały zabawy i  zawody, kształtując tym samym kreatywność myślenia. Ostatnim etapem wycieczki był pyszny posiłek na terenie Fabryki Czekolady.

Zadowoleni i spełnieni uczniowie wraz z dyplomami Małego Czekoladnika wrócili z świata słodkości do codzienności.

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zmieniony ( 02.12.2019. )
 
Konkurs kuratoryjny
Redaktor: Administrator   
04.11.2019.

KONKURSY KURATORYJNE

Z dumą i radością informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do rejonowego etapu przedmiotowych konkursów kuratoryjnych. Są to:

  • Dominika Pikul z klasy VIII a (konkurs z języka polskiego),
  • Emilia Pietruszka z klasy VII b (konkurs z języka polskiego i matematyki),
  • Szymon Soboń z klasy VII b (konkurs z języka polskiego),
  • Julia Jabłońska z klasy VIII b (konkurs z biologii)
  • Lidia Kośla z klasy VIII a (konkurs z biologii),
  • Kacper Brunecki z klasy VIII a (konkurs z matematyki),
  • Jakub Matusiak z klasy VII a (konkurs z matematyki).

Opiekunami uczniów są panie: Małgorzata Wesołowska, Dorota Chmura, Agnieszka Brożyna, Paulina Kuroń oraz pan Tomasz Malczyński. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursów!

Zmieniony ( 21.11.2019. )
 
Miejskie obchody 11 listopada
Redaktor: Administrator   
12.11.2019.
Dnia 11 listopada 2019r. przedstawiciele naszej szkoły wraz z opiekunem Samorządy Szkolnegowzięli udział w uroczystościach związanych z 101 rocznicą odzyskania Niepodległości. O godzinie 10.00 uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej p.w. św. Mateusza na Starówce.
Następnie wyruszyli w pochodzie pod Pomnik Wolności, gdzie odbyły się główne Uroczystości. Nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego, inscenizacja teatralna, zapalenie Ognia Niepodległości, złożenie wiązanki kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców miasta Mielca i Powiatu Mieleckiego, złożenie kwiatów pod Obeliskiem Niepodległości, wielopokoleniowe śpiewanki patriotyczne, a także parada sztandarów.
Zmieniony ( 21.11.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 63 z 582