www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 21 Września 2018. Imieniny obchodzi Hipolit, Mateusz, Daria


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Zielona szkola Szczyrk 2017
Redaktor: Administrator   
21.06.2017.

ZIELONA SZKOŁA SZCZYRK 2017

I TURNUS zielonej szkoły w Szczyrku  rozpoczął się w poniedziałek 22 maja 2017 r. przejazdem do wspomnianej miejscowości. Podróż autokarem klasy LUX trwała 5 godzin, pokonano 270 km. Po zakwaterowaniu w  Górski Ośrodku Wypoczynkowym w Szczyrku i spożyciu zupy, odbyliśmy spacer do centrum Szczyrku (wdłuż głównej ulicy, do Sanktuarium św. Jakuba, kompleksu skoczni narciarskich oraz na główny plac miasta). Po zjedzeniu II dania o godz. 1800 udaliśmy się szlakiem turystycznym do Chaty Wuja Toma na Przełęcz Karkoszczonka 736 m.n.p.m. Wszyscy podziwiali piękne widoki na szczyty Beskidu Śląskiego. Dzieci poznały warunki i specyfikę wspinaczki górskiej, nauczyły się oznakowania szlaków górskich.

We wtorek 23 maja wyjechaliśmy autokarem do Bielska – Białej w pobliże kolejki gondolowej. Niebieskim szlakiem wyruszyliśmy do stacji kolejki ok. 1,2 km. Po zakupieniu biletów wjechaliśmy gondolami na szczyt Szyndzielnia, gdzie weszliśmy na wieżę widokową. Następnie udaliśmy się do schroniska na Szyndzielni i czerwonym szlakiem doszliśmy na szczyt Klimczok 1111 m.n.p.m. Stamtąd dotarliśmy do schroniska pod Klimczokiem, a po krótkim odpoczynku zielonym i niebieskim szlakiem zeszliśmy do Szczyrku, zatrzymując się w Sanktuarium „Na Górce”. Była to okazja do wspólnego spędzania czasu, integracji oraz korzystania z walorów przyrody i klimatu górskiego. Ogłoszony został konkurs czystości. O godzinie 1930 bawiliśmy się wszyscy na dyskotece.

W środę 24 maja o godzinie 615 wyruszyliśmy w podróż na wycieczkę do Wiednia wraz z pilotem - przewodnikiem. W Wiedniu zwiedziliśmy Muzeum Przyrody Naturalnej, Katedrę św. Szczepana, Starówkę, bawiliśmy się w Parku Rozrywki PRATER. Do ośrodka w Szczyrku wróciliśmy o godz. 2245 i po zjedzeniu obiadokolacji udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

W czwartek 25 maja pojechaliśmy na wycieczkę autokarową z przewodnikiem do Wisły i Ustronia: zwiedziliśmy Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, gdzie podziwialiśmy faunę   i florę Beskidu Śląskiego oraz wzięliśmy udział w pokazie ptaków w Sowiarni. Po przyjeździe do Wisły zwiedziliśmy  skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince, Dom Zdrojowy z figurą Adama Małysza z białej czekolady, Amfiteatr, Muzeum Beskidzkie. Po powrocie do miejsca zakwaterowania, obiadokolacji  i  krótkim relaksie, zorganizowaliśmy turniej tenisa stołowego, konkurs plastyczny „Fauna i flora Beskidu Śląskiego”, czystości. W międzyczasie biesiadowaliśmy przy kiełbaskach z grilla.

W piątek 26 maja pojechaliśmy w kierunku Przełęczy Salmopolskiej, gdzie przy Białym Krzyżu rozpoczęliśmy wędrówkę górską szlakiem czerwonym do Malinowskiej Skały. Następnie połowa grupy (20 Uczniów) z 2 opiekunami zawróciła do Białego Krzyża i autokarem dotarła do Szczyrku. Druga część grupy (19 osób) wraz z 2 opiekunami udała się dalej szlakiem na Skrzyczne – 1257 m.n.p.m. Po odpoczynku i posiłku w schronisku na Skrzycznem niebieskim szlakiem zeszliśmy do centrum Szczyrku. Po powrocie do ośrodka i kolacji bawiliśmy się przy programie artystycznym przygotowanym przez uczestników wyjazdu. Podczas trwania zielonej szkoły realizowany był konkurs czystości. Nagrody we wszystkich konkursach oraz pamiątki dla dzieci zostały wręczone podczas dyskoteki pożegnalnej.

W sobotę 27 maja po śniadaniu, spakowaniu bagaży i wykwaterowaniu, o godzinie 1000  rozpoczęliśmy podróż w drogę powrotną do Mielca. Zatrzymaliśmy się w Wadowicach papieskich, gdzie dzieci widziały Kościół i pomnik Papieża Polaka. Bezpiecznie dotarliśmy do domu o godz. 1500.

 

 

II TURNUS zielonej szkoły w Szczyrku  rozpoczął się w poniedziałek 29 maja 2017 r. przejazdem do wspomnianej miejscowości. Podróż autokarem klasy LUX trwała 5 godzin, pokonano 270 km. Po zakwaterowaniu w  Górski Ośrodku Wypoczynkowym w Szczyrku i spożyciu zupy, odbyliśmy spacer do centrum Szczyrku (wdłuż głównej ulicy, do Sanktuarium św. Jakuba, kompleksu skoczni narciarskich oraz na główny plac miasta). Po zjedzeniu II dania o godz. 18.00 udaliśmy się szlakiem turystycznym do Chaty Wuja Toma na Przełęcz Karkoszczonka 736 m.n.p.m. Wszyscy podziwiali piękne widoki na szczyty Beskidu Śląskiego. Dzieci poznały warunki i specyfikę wspinaczki górskiej, nauczyły się oznakowania szlaków górskich.

We wtorek 30 maja wyjechaliśmy autokarem do Bielska – Białej w pobliże kolejki gondolowej. Niebieskim szlakiem wyruszyliśmy do stacji kolejki ok. 1,2 km. Po zakupieniu biletów wjechaliśmy gondolami na szczyt Szyndzielnia, gdzie weszliśmy na wieżę widokową. Następnie udaliśmy się do schroniska na Szyndzielni i czerwonym szlakiem doszliśmy na szczyt Klimczok 1111 m.n.p.m. Stamtąd dotarliśmy do schroniska pod Klimczokiem, a po krótkim odpoczynku nadal czerwonym szlakiem powędrowaliśmy na Szyndzielnię, zatrzymując się w schronisku. Następnie zjechaliśmy kolejką gondolową do dolnej stacji i niebieskim szlakiem dotarliśmy do parkingu, skąd autokarem wróciliśmy do hotelu. Była to okazja do wspólnego spędzania czasu, integracji oraz korzystania z walorów przyrody i klimatu górskiego. Po obiedzie i relaksie ogłoszony został konkurs czystości. Po południu dzieci pracowały nad mapkami i odbyły zajęcia sportowe w grupach. O godzinie 1930 bawiliśmy się wszyscy na dyskotece.

W środę 31 maja o godzinie 615 wyruszyliśmy w podróż na wycieczkę do Wiednia wraz z pilotem - przewodnikiem. W Wiedniu zwiedziliśmy Katedrę św. Szczepana, Starówkę, bawiliśmy się w Parku Rozrywki PRATER. Do ośrodka w Szczyrku wróciliśmy o godz. 2130 i po zjedzeniu obiadokolacji udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

W czwartek 01 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę autokarową z przewodnikiem do Wisły i Ustronia: zwiedziliśmy Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, gdzie podziwialiśmy faunę   i florę Beskidu Śląskiego oraz wzięliśmy udział w pokazie ptaków w Sowiarni. Po przyjeździe do Wisły zwiedziliśmy  skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince, Dom Zdrojowy z figurą Adama Małysza z białej czekolady, Amfiteatr, Muzeum Beskidzkie. Po powrocie do miejsca zakwaterowania, obiadokolacji  i  krótkim relaksie, zorganizowaliśmy turniej tenisa stołowego, konkurs plastyczny „Fauna i flora Beskidu Śląskiego”, czystości. W międzyczasie biesiadowaliśmy przy ognisku i pieczonych kiełbaskach.

 

 

W piątek 02 czerwca o godz. 9.30 rozpoczęliśmy wędrówkę górską szlakiem niebieskim do Sanktuarium  Matki Bożej Królowej Polski „Na Górce” usytuowanego w północnej części miasta, na wysokości 670 m n.p.m., w miejscu potocznie zwanym "Górką" (stąd inna nazwa: Sanktuarium na Górce), przy szlaku turystycznym ze Szczyrku na Klimczok. To miejsce licznych pielgrzymek do cudownego obrazu Matki Bożej i cudownego źródełka.  Z placu przed sanktuarium podziwialiśmy panoramę całego Szczyrku i okolicznych szczytów (Skrzycznego, Skalite). Następnie zeszliśmy zielonym szlakiem spacerowym do centrum Szczyrku. Po powrocie do ośrodka i obiedzie oraz krótkim relaksie rozstrzygnęliśmy wszystkie konkursy, a po kolacji bawiliśmy się przy programie artystycznym przygotowanym przez uczestników wyjazdu. Podczas trwania zielonej szkoły realizowany był konkurs czystości. Nagrody we wszystkich konkursach oraz pamiątki dla dzieci zostały wręczone podczas dyskoteki pożegnalnej.

W sobotę 03 czerwca po śniadaniu, spakowaniu bagaży i wykwaterowaniu, o godzinie 1000  rozpoczęliśmy podróż w drogę powrotną do Mielca. Zatrzymaliśmy się w Wadowicach papieskich, gdzie dzieci widziały Kościół i pomnik Papieża Polaka. Bezpiecznie dotarliśmy do domu o godz. 1530.

Program zielonej szkoły w Szczyrku na obydwu turnusach w dniach 22 maja - 03 czerwca 2017 r. został zrealizowany w całości. Oprócz zdjęć, zakupionych pamiątek, miłych wspomnień oraz planów na następny rok, uczniowie dokonali zapisu odwiedzanych miejsc na kartach pracy, które zawierały  2 mapy Polski. Wszystkie prace plastyczne zostały umieszczone na wystawce w holu szkoły.

 

 

 

 

 

 

·

·

Zmieniony ( 22.06.2017. )
 
Spotkanie z policjantem
Redaktor: Administrator   
20.06.2017.

Spotkanie z policjantem

W dniu 21.06.2017 (środa) o godzinie 855 na jadalni szkolnej odbędzie się spotkanie uczniów klas IV - VI z panem dzielnicowym na temat: "Bezpieczne wakacje"

Zmieniony ( 20.06.2017. )
 
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Redaktor: Administrator   
19.06.2017.

 


 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23 czerwca (piątek) o godzinie 900 w salach lekcyjnych według załączonego wykazu sal Image .

Zmieniony ( 20.06.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 63 z 414