www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest sobota 19 Września 2020. Imieniny obchodzi Konstancja, January


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości
Redaktor: Administrator   
11.11.2019.

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada w Szkole Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im Wł. Jasińskiego  w Mielcu odbył się uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas: 5 b i 5 c, którzy przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć wiersze o tematyce patriotycznej oraz przepiękne utwory muzyczne wykonane przez chór szkolny. Uczniowie całej szkoły pięknie prezentowali się w galowych strojach ozdobionych kotylionami. Po uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor Andrzej Wilk, który podziękował dzieciom i młodzieży za wspólne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość przygotowały Panie: Sylwia Kułaga i Anna Zając wraz z wychowankami. Za oprawę muzyczną i przygotowanie chórzystów odpowiedzialna była Pani Zofia Niećko, a dekoracją zajęła się Pani Bożena Stryjnik.

O godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu polskiego angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”.

 Opracowały: Sylwia Kułaga i Anna Zając

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zmieniony ( 17.11.2019. )
 
Akcja „Szkoła do hymnu”
Redaktor: Administrator   
09.11.2019.

„Szkoła do hymnu”

 

 

Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w tą akcję i w dniu 8 listopada o godz. 11:11 odśpiewała hymn narodowy.

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zmieniony ( 17.11.2019. )
 
Tydzień kodowania 2019 w SP9
Redaktor: Administrator   
21.10.2019.
 Code Week w SP 9

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

  

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty!

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.
Nasza szkoła również przystąpiła do tej inicjatywy za sprawą pana Tomasza Malczyńskiego, który zgłosił naszą szkołę do tego program. Zorganizował on również ciekawe zejęcia dla uczniów klas I - III oraz IV - VIII.
Klasy młodsze brały udział w zajęciach - "Kodowanie na dywanie", które polegały na sterowaniu swoim kolegą lub koleżanką po specjalnej planszy w celu zebrania "fantów" i dotarciu do Mety. W zajęciach tych pomagali uczniowie klasy VII c, którzy z wydawanych komend przez ich młodszych kolegów i koleżanek układali program komputerowy.
Jedna z klas rozwiązywała zadania w aplikacji Scotee Go pod czujnym okiem pani Urszuli Juras.
Code Week w klasach starszych polegał na rozwiązywaniu zadań z zakresu programowania oraz programowaniu gier np. Minecraft oraz Angry Birds.
Dodatkowo uczniowie wykonali plakaty na  Code Week promujące programowanie.
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w Code Week otrzymali  pamiątkowe Certyfikat.
Cała galeria dostępna jest tutaj
Zmieniony ( 14.11.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 70 z 582