www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest niedziela 12 Lipca 2020. Imieniny obchodzi Jan, Wera, Brunon


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Całodobowa bezpłatna Infolinia
Redaktor: Administrator   
02.10.2019.

 

800 080 222
– rusza całodobowa bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów


Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej
i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Zmieniony ( 21.10.2019. )
 
Dzień Edukacji Narodowej
Redaktor: Administrator   
10.10.2019.

14 października

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień ten jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

Zmieniony ( 13.10.2019. )
 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Redaktor: Administrator   
07.10.2019.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
w Szkole Podstawowej Nr 9 z OMS w Mielcu
„Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

Dnia 4 października  obchodziliśmy w naszej szkole już po raz drugi Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas tej akcji „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia, gdzie egzaminatorami są uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych. Na kolejnych pięciu przerwach każdy z uczestników akcji mógł sprawdzić tabliczkową wiedzę w komisjach egzaminacyjnych.

Tytuły „Ekspertów Tabliczki Mnożenia” uzyskało 152 uczniów oraz 16 dorosłych.

          

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że uzyskany certyfikat jest motywacją do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w nauce. 

 
Zgodnie z hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, przystąpiliśmy do obchodów Święta. Szansę na sprawdzenie swojej wiedzy z tabliczki mnożenia, mieli również mieszkancy Mielca. Pod opieką dwóch nauczycielek matematyki: mgr Agnieszki Brożyny i mgr Anny Zając na ulice miasta Mielec wyruszył Patrol Matematyczny, w skład ktorego weszli uczniowie klas piątych i czwartych. Uczniowie sprawdzali czy starsi tabliczkę mnożenia znają. W nagrodę za poprawne odpowiedzi, pytanym osobom, wręczane były certyfikaty "Mistrza Tabliczki Mnożenia " Obchody ŚDTM wywołały w uczniach jak i wśród dorosłych wiele pozytywnych emocji, a przypomniane umiejętności przydadzą się nie tylko uczniom na lekcjach matematyki.
 

 
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu.
 

Nauczyciele matematyki

Zmieniony ( 20.10.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 70 z 573