www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest poniedziałek 20 Maja 2019. Imieniny obchodzi Aleksander, Bernardyn, Bazyli


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Dzień Edukacji Narodowej
Redaktor: Administrator   
12.10.2018.
Zmieniony ( 15.10.2018. )
 
Dyktando Niepodległościowe w SP 9
Redaktor: Administrator   
12.10.2018.

DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

9 października uczniowie klas V – VIII wzięli udział w Dyktandzie Niepodległościowym zorganizowanym przez  Stowarzyszenie Polonistów i Fundację „Zawsze Warto” w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs przeprowadzany jest równocześnie w sześciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, opolskim, podkarpackim i śląskim. Patronat honorowy nad wydarzeniem w naszym województwie objęli: Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Małgorzata Rauch -  Podkarpacki Kurator Oświaty. Impreza odbywa się pod hasłem „Po polsku o historii”,  a jej celem  jest popularyzowanie wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz  kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii.

Trzydziestoosobowa grupa uczniów podzielona na dwie kategorie wiekowe zmagała się z ortograficznymi pułapkami oraz pisownią nazw własnych związanych z ważnymi postaciami i wydarzeniami historycznymi od I wojny światowej do zmiany ustroju w Polsce w 1989 roku. Na razie odbyły się eliminacje szkolne, a my z niecierpliwością czekamy na wyniki kwalifikacji do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 7 listopada.

Cała galeria dostępna jest tutaj

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 17.10.2018. )
 
Konkurs Pięknego Czytania
Redaktor: Administrator   
10.10.2018.

 Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w SP9

W poniedziałek, 08.10.2018r., odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania.

W pierwszym tygodniu października miały miejsce eliminacje klasowe. Nauczyciele poloniści wyłonili 9 najpiękniej czytających osób spośród uczniów klas czwartych. Do finału szkolnego zakwalifikowali się:  Oliwia Borowiec, Izabela Grudnik, Adam Zieliński (4a), Karolina Ciuła, Julia Jakubowska (4b), Alicja Cerefin, Emilia Nieznaj (4c), Maria Prokopiuk, Oskar Olszański (4d). W poniedziałkowe przedpołudnie finaliści zmagali się z fragmentami Akademii Pana Kleksa Jana Brzechwy, pierwszej lektury czwartoklasistów. Starali się czytać jak najpiękniej i jak najciekawiej.

 


 

Jury w składzie: pani Urszula Styga, pan Kamil Kowalski, pani Joanna Trojak, wyłoniło zwycięzców - zostały nimi uczennice:

  1. Julia Jakubowska – I miejsce,

  2. Oliwia Borowiec – II miejsce,

  3. Karolina Ciuła – III miejsce.

Zwyciężczynie otrzymały dyplomy, po czym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, na których widać, że wszystkim dopisywały znakomite humory. Nic dziwnego, przecież wspólne czytanie wyzwala mnóstwo pozytywnych emocji.

 Wszystkim Gratulujemy:)

 

Zmieniony ( 11.10.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 70 z 488