www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 16 Listopada 2018. Imieniny obchodzi Maria, Edmund, Marek


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Wycieczka
Redaktor: Administrator   
06.12.2017.

Wycieczka siódmoklasistów do Portu Lotniczego w Jasionce

i stadniny koni „Leśna Wola” w Głogowie Małopolskim”

 

Chcielibyśmy się podzielić naszymi wrażeniami z wycieczki na pobliskie lotnisko pod Rzeszowem i stadniny koni w Głogowie Małopolskim.  W październiku uczniowie klas 7a i 7b  zwiedzili Port Lotniczy w Jasionce. Oglądaliśmy start i lądowanie samolotów

z poziomu tarasu widokowego. Uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji dotyczących lotniska, samolotów i pracy na lotnisku od pani przewodnik. Następnie krok po kroku, dosłownie i w przenośni, przedstawiona została ścieżka pasażera. Zaczęliśmy od odprawy biletowo-bagażowej, dowiedzieliśmy się jakie dokumenty należy zabrać ze sobą w podróż, a następnie przeszliśmy przez kontrolę bezpieczeństwa,  gdzie dowiedzieliśmy się jakich przedmiotów nie wolno przewozić przez granicę. Mieliśmy również okazję zobaczyć gablotę z nielegalnymi towarami, które zostały zatrzymane pasażerom.Odwiedziliśmy także kaplicę św. Jana Pawła II, w której znajdują się relikwie świętego, a do której może przyjść każdy podróżny przed lub po odbytym locie . Kolejnym etapem wycieczki było przejście na teren lotniska przez punkt kontroli bezpieczeństwa z wszystkimi procedurami obowiązującymi pasażerów podczas podróży.   Po odprawie  udaliśmy się na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie podziwialiśmy nowoczesne i świetnie wyposażone wozy gaśnicze i mieliśmy okazję porozmawiać z jej pracownikami o zakresie ich obowiązków. Dzięki wizycie w Porcie Lotniczym dowiedzieliśmy się nie tylko jak bezpiecznie i bezproblemowo podróżować, ale również poznaliśmy pracę służb lotniskowych od kuchni. Na zakończenie otrzymaliśmy upominki z logiem Portu Lotniczego.Dziękujemy wszystkim pracownikom Portu za odkrycie ciekawych i nowych dla nas arkanów swojej pracy.

Następnie udaliśmy się do Głogowa Małopolskiego, gdzie naszym celem była stadnina koni „Leśna Wola”. Tam zapoznaliśmy się z działalnością stadniny oraz podstawowymi wiadomościami dotyczącymi jazdy konnej, żywienia, użytkowania
i hodowli koni. Kto miał ochotę i odwagę to mógł spróbować przejażdżki na koniu. Bardzo miłe panie, które nami się opiekowały oprowadzały cierpliwie chętnych uczniów na koniach. Niektórzy mieli okazję po raz pierwszy pogłaskać konia jak również przytulić kotka. Wszyscy skorzystaliśmy również z przejażdżki bryczką po terenie stadniny. Zadowoleni i pełni wrażeń na koniec z przyjemnością zjedliśmy gorące kiełbaski oraz napili ciepłej herbatki. 

Zmieniony ( 06.12.2017. )
 
Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową 2017
Redaktor: Administrator   
29.11.2017.

Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową w SP 9

Nauczyciele informatyki ogłaszają konkurs na najładniejszą kartkę o tematyce bożonarodzeniowej. Kartka powinna być wykonana techniką komputerową za pomocą dowolnego programu graficznego - klasy IV oraz dowolnego programu graficznego i edytora tekstu MS Word - klasy V - VII. Element graficzny (rysunek) nie może zawierać żadnych elementów z internetu. Tak stworzony element graficzny powinien zostać wstawiony do edytora tekstu - klasy V - VII, w którym mają być dołączone życzenia oraz ozdobny napis Boże Narodzenie 2017. Cała praca powinna być zapisana w postaci pliku graficznego - klasy IV oraz w programie Word - klasy V - VII. Nazwa pliku powinna zawierać nazwę Boże Narodzenie 2017 oraz imię i nazwisko i klasa. Tak zapisany plik powinien być dostarczony do dnia 15.12.2017 do nauczycieli informatyki oraz podpisany wydruk pracy.

 

Organizatorzy:

Paulina Kuroń

Tomasz Malczyński

Zmieniony ( 29.11.2017. )
 
Spotkanie z Rodzicami 14-15.11.2017
Redaktor: Administrator   
09.11.2017.
 
Spotkanie z rodzicami odbędzie się:
14.11.2017 tj. wtorek  o godzinie 1630 klasy I b, III b, III c, III e
15.11.2017 tj. środa o godzinie 1630 pozostałe klasy I - III, godzina 1700 klasy IV - VII.
Wykaz sal na spotkanie z rodzicami dostępny w formacie Image .
Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy. 
Zmieniony ( 13.11.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 70 z 434