www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 16 Listopada 2018. Imieniny obchodzi Maria, Edmund, Marek


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Sukces Emilki z SP9
Redaktor: Administrator   
23.10.2018.

SUKCES EMILKI W KONKURSIE LITERACKIM

Z radością informujemy, że nasza uczennica Emilia Piękoś z klasy VI c zdobyła I miejsce w Miejskim Konkursie „Dzień wyboru Karola Wojtyły na Papieża we wspomnieniach” w kategorii klas IV-VI.

 


 

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu, a patronat honorowy objął Prezydent Miasta Mielca Fryderyk Kapinos. Celem konkursu było uczczenie 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, przybliżenie sylwetki papieża młodemu pokoleniu mielczan oraz motywowanie do naśladowania Świętego Polaka. Zadaniem uczniów było przeprowadzenie wywiadu z bliską osobą, w którym zostanie przypomniany dzień  wyboru Karola Wojtyły na papieża. Emilka przeprowadziła wywiad ze swoją ciocią, siostrą zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Salezjanek. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 17 października w Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu, której patronem jest Ojciec Święty Jan Paweł II. Opiekunką Emilki była pani Małgorzata Wesołowska.

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zmieniony ( 23.10.2018. )
 
Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznych „Radosna Niepodległość”
Redaktor: Administrator   
19.10.2018.

Z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości 15 października w Samorządowym Centrum Kultury odbył się Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych „Radosna Niepodległość”. Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Mielcu

W konkursie wzięło udział 23 uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z miasta Mielca. Eliminacje przeprowadzono zgodnie z regulaminem konkursu w trzech kategoriach wiekowych.

 


 

Jury w składzie: przewodnicząca: Małgorzata Leśniak; członkowie: Magdalena Kriger, Kazimierz Kozioł, po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu postanowili przyznać następujące miejsca:

I miejsce
- w I kategorii wiekowej kl. I-III otrzymała Maja Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 6

- w II kategorii wiekowej kl. IV-VI otrzymała Laura Płotnikiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2

- w III kategorii wiekowej kl. VII-VIII i III gimnazjum otrzymała Wiktoria Smoleń z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1

II miejsce
- w I kategorii wiekowej kl. I-III otrzymała Emilia Winiarz ze Szkoły Podstawowej nr 2

- w kategorii wiekowej kl. IV –VI otrzymała Wiktoria Rydza ze Szkoły Podstawowej nr 13

- w III kategorii wiekowej kl. VII-VIII i III gimnazjum Bartłomiej Dudzik ze Szkoły Podstawowej nr 1

III miejsce 
- w I kategorii wiekowej kl. I-III otrzymała Patrycja Klaus ze Szkoły Podstawowej nr 9 (opiekun artystyczny p. Zofia Niećko)
- w II kategorii wiekowej kl. IV-VI otrzymała Maria Jemioło ze Szkoły Podstawowej nr 11

- w III kategorii wiekowej kl. VII-VIII i III gimnazjum otrzymała Julita Małaszewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9 (opiekun artystyczny p. Zofia Niećko)


Dyplomy oraz nagrody wręczyli Naczelnik Wydziału Edukacji pan Arkadiusz Gałkowski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu pani Daria Warzecha. Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Mielca Fryderyk Kapinos.

Zmieniony ( 22.10.2018. )
 
Wycieczka klas VIII do Warszawy
Redaktor: Administrator   
15.10.2018.

TROPEM PRZYGODY PO WARSZAWIE

Chcielibyśmy się podzielić  wrażeniami po wycieczce, na której byliśmy 26 – 28 września. Były to bardzo obfite w przeżycia trzy dni w Warszawie.  Pierwszego dnia  przywitały nas piękne Łazienki Królewskie. Spacerowe alejki zaprowadziły nas do Pałacu, Teatru na Wodzie i pod Pomnik Fryderyka Chopina.Później skupiliśmy się na nauce. Najpierw zobaczyliśmy budynek Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie z pięknym ogrodem na dachu i niesamowitym wnętrzem, które nie przypominało tradycyjnej wypożyczalni  książek.  Potem  poznawaliśmy prawa przyrody i fizyki w Centrum Nauki Kopernik. Sami wykonywaliśmy doświadczenia na interaktywnych wystawach. Największe wrażenie zrobiło na nas planetarium. Odbyliśmy niesamowitą podróż w kosmos i byliśmy na Marsie. Niejeden chłopak pomarzył o tym, jak fajnie jest być astronautą. Drugi dzień upłynął nam pod kątem historii. Zaczęliśmy od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Tutaj przenieśliśmy się w przeszłość i naprawdę przeżyliśmy powstanie tak, jakbyśmy byli naocznymi świadkami dziejowych zdarzeń. Może nie wszystko zrozumieliśmy, ale to oznacza, że na pewno tu jeszcze wrócimy. Później odbyliśmy długi spacer po Starym Mieście. Oglądaliśmy Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Warszawską Syrenkę, Barbakan, Pomnik Powstania Warszawskiego i Pomnik Małego Powstańca. Zobaczyliśmy także zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.  Gdy spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem, byliśmy już naprawdę zmęczeni, ale zadowoleni. W piątek udaliśmy się na Stadion Narodowy – miejsce pozytywnej energii. Mogliśmy zobaczyć nie tylko płytę i dach boiska, ale także zakamarki. Mogliśmy usiąść w szatni piłkarzy, być w sali konferencyjnej, a nawet  w pomieszczeniach odnowy biologicznej. Stadion zrobił na nas ogromne wrażenie. To niesamowite, że może pomieścić prawie wszystkich mieszkańców Mielca. Ostatnim punktem był Pałac Kultury i Nauki, po czym czekał nas długi powrót do domu. To był bardzo udany wyjazd .

Cała galeria dostępna jest tutaj

 

Uczniowie klasy 8a i 8b
z wychowawczyniami
Anną Bożek i Pauliną Kuroń

Zmieniony ( 23.10.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 434