www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 15 Listopada 2019. Imieniny obchodzi Amelia, Albert, Leopold


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Wycieczka klasy 4a i 4b do portu lotniczego Jasionka
Redaktor: Administrator   
15.10.2019.

 

11 października 2019 roku byliśmy na pierwszej wycieczce klasowej w tym roku szkolnym. Co prawda nie była to daleka podróż, ale czas spędziliśmy atrakcyjnie. Najpierw byliśmy w Rzeszowskim Porcie Lotniczym w Jasionce. Pani bardzo ciekawie opowiedziała nam,  jak funkcjonuje lotnisko od strony pasażera, obserwowaliśmy odlot samolotu z tarasu widokowego oraz przeszliśmy prawdziwą odprawę celną. Dowiedzieliśmy się co można, a czego nie wolno  przewozić samolotem. Zwróciliśmy uwagę na szklaną gablotę, w której umieszczone były przedmioty z nielegalnego przemytu. Później na płycie lotniska oglądaliśmy ogromne wozy gaśnicze należące do Lotniskowej Straży Pożarnej. Wyposażenie tych samochodów i ich możliwości zrobiły na nas wielkie wrażenie.

                    

Następną atrakcją wycieczki była Stadnina Koni „Leśna Wola” w Głogowie Małopolskim. Podczas oglądania stajni mogliśmy posłuchać o hodowli tych zwierząt, dowiedzieliśmy się jak trzeba o nie dbać i czym je karmić, a także mogliśmy je pogłaskać . Później mieliśmy możliwość pojeździć konno, a także odbyć jazdę  bryczką zaprzęgniętą w parę koni. Podczas wycieczki towarzyszyła nam złota polska jesień, więc po przedniej zabawie na placu zabaw w pięknym słońcu i wśród kolorowych drzew, pełni wrażeń,  wróciliśmy do Mielca.

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zmieniony ( 21.10.2019. )
 
Akcja "Szkoła pamięta"
Redaktor: Administrator   
24.10.2019.
 

Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”

Szanowni Państwo zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.  Chcielibyśmy, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Dlatego też nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

     

W ramach tej akcji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 odwiedzali mieleckie cmentarze, aby zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii Mielca, odwiedzali groby zmarłych nauczycieli i bliskich im osób, a także porządkowali bezimienne i opuszczone groby, dekorowali je i zapalali znicze.

Szczegóły akcji są dostępne na stronach internetowych.

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zmieniony ( 11.11.2019. )
 
Całodobowa bezpłatna Infolinia
Redaktor: Administrator   
02.10.2019.

 

800 080 222
– rusza całodobowa bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów


Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej
i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Zmieniony ( 21.10.2019. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 519