www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest poniedziałek 30 Marca 2020. Imieniny obchodzi Amelia, Leonard, Dobromir


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Wizyta Pierwszej Damy w SP 9
Redaktor: Administrator   
24.02.2020.

Wizyta Pierwszej Damy RP w naszej szkole

Piątek, 21 lutego, był dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 wielkim wydarzeniem. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odwiedził nas wyjątkowy gość. Była to Pierwsza Dama RP, pani Agata Kornhauser - Duda.

 

 

Od rana w szkole trwały obchody Dnia Języka Polskiego, uczniowie rozwiązywali zagadki, gry, rebusy, po korytarzach szkolnych chodził barwny korowód postaci literackich. Nauczyciele języka polskiego przypominali o historii ustanowienia tego święta,  podkreślali rolę języka narodowego w kształtowaniu świadomości i tożsamości narodowej. Zastanawialiśmy się wspólnie, jak we współczesnych czasach dbać o poprawność języka i  jak wzbogacać słownictwo.

O godzinie 13.20 do szkoły przybyła Pierwsza Dama RP, pani Agata Kornhauser - Duda. Wzięła udział w uroczystym apelu podsumowującym obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Małżonka Prezydenta RP wysłuchała relacji o przebiegu szkolnych obchodów tego święta oraz wręczyła nagrody laureatom konkursów zorganizowanych w szkole dla uczczenia święta polszczyzny. Wszyscy laureaci otrzymali oprócz nagród i dyplomów, upominki od Pierwszej Damy. Następnie uczniowie klasy VIIb mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, wystawiając spektakl pt. „Mały Książę”.

W ostatniej części spotkania w sali gimnastycznej Pani Prezydentowa zabrała głos, prowadząc z dziećmi i młodzieżą rozmowę na temat potrzeby dbałości o język polski. Pierwsza Dama podawała przykłady najczęściej popełnianych błędów oraz uświadomiła uczniom rolę języka w czasach, kiedy naród nie ma własnego państwa. Pani Agata Kornhauser - Duda doceniła zaangażowanie uczniów w szkolne inicjatywy, pochwaliła ich dbałość o polszczyznę, o dykcję oraz umiejętności recytatorskie i aktorskie. Zwróciła też uwagę na bogatą ofertę szkoły, różnorodność podejmowanych działań, dobre relacje pomiędzy nauczycielami i uczniami, które procentują autentycznym zainteresowaniem i chęcią do współpracy. Podziękowała nauczycielom za troskę o rozwój dzieci i trud wkładany w pracę.

Druga część uroczystości odbyła się w świetlicy szkolnej. Tam w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” Pani Prezydentowa czytała książkę Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne Drzewo”. Najmłodsi uczniowie mieli okazję zadać pytania Pierwszej Damie, na które chętnie i z humorem odpowiadała. Na koniec Małżonka Prezydenta RP spotkała się z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły.

Spotkania z uczniami i nauczycielami przebiegały w miłej atmosferze, był czas na wspólne zdjęcia i żarty. Wizyta miała charakter zamknięty i na życzenie Pierwszej Damy odbyła się bez udziału mediów.

Cała galeria dostępna jest tutaj

Zmieniony ( 26.02.2020. )
 
Konkurs Fotograficzny "Malowane słowem"
Redaktor: Administrator   
20.02.2020.

 Konkurs Fotograficzny "Malowane słowem"

W czwartek rozstrzygnęliśmy Konkurs Fotograficzny pod hasłem "Malowane słowem" ogłoszony w ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole. Poziom tego konkursu przerósł nasze oczekiwania. Dostaliśmy piękne, nastrojowe zdjęcia będące ilustracją i interpretacją słów wiersza Leopolda Staffa "Wysokie drzewa".
Laureatami tego konkursu zostali:
Justyna Strąg z klasy 6a,
Julia Jakubowska z klasy 5d
oraz Karolina Zając z klasy 4 b
.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim autorom zdjęć. Udowodniliście, że poezja może inspirować i że jesteście bardzo kreatywni.
Galerię prac będzie można zobaczyć od piątku w naszej szkole. Zapraszamy!
Cała galeria dostępna jest tutaj
Zmieniony ( 20.02.2020. )
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - konkursy
Redaktor: Administrator   
19.02.2020.
W środę, 19 lutego, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbyły się konkursy: recytatorski oraz na plakat promujący Dzień Języka Polskiego. Oba konkursy cieszyły się dużą popularnością.
Laureatami Konkursu Recytatorskiego "Połam język na języku" zostali:
Wiktor Wlezień,
Milena Stopyra,
Tomasz Moździerz

oraz
Maja Bździkot (laureatka w kategorii dzieci świetlicowych).
Konkurs na najładniejszy plakat wygrała klasa VIIb.
Gratulujemy!
Przypominamy, że odbiór dyplomów i nagród odbędzie się w piątek o godzinie 13 na sali gimnastycznej. Przed nami jeszcze rozstrzygnięcie dwóch konkursów: fotograficznego oraz na najciekawsze przebranie za bohatera literackiego. Zachęcamy do włączenia się do wspólnej zabawy!
Cała galeria dostępna jest tutaj
Zmieniony ( 20.02.2020. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 558