www.mielec.pl
Szkoła Podstawowa Nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego "Jędrusia" w Mielcu

Dzisiaj jest piątek 21 Września 2018. Imieniny obchodzi Hipolit, Mateusz, Daria


Szkoła z klasą
Szkoła bez przemocy
Aktualności
Zapisy do klas LA
Redaktor: Administrator   
23.03.2017.

 

 

Lekkoatletyka – jest jedną z najstarszych dyscyplin sportu, nazywana „Królową Sportu”, oparta na naturalnym ruchu – skok, bieg, rzut. Dzięki swojej wszechstronności jest podstawą wielu dyscyplin sportowych. Zapewnia harmonijny rozwój całego organizmu, co czyni ją jedną z najlepszych dróg, jakie można wybrać dla dziecka w sporcie. Dzięki szerokiemu wachlarzowi konkurencji, jakie oferuje lekkoatletyka, każdy znajdzie coś dla siebie. Lekkoatletyka pozwala każdemu zajmować się tym, w czym czuje się pewny, a to przekłada się na dobrą zabawę, wiele radości z uprawiania sportu, a jednocześnie na doskonałą szkołę charakteru.

W klasie sportowej realizowany będzie program kształcenia ogólnego zgodny z podstawą programową MEN dla szkoły podstawowej. Obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin zajęć sportowych wynosić będzie 10 godzin. Na 4 godzinach będzie realizowana podstawa programowa z wychowania fizycznego, obejmująca takie dyscypliny sportowe jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, unihokej oraz edukację zdrowotną. Dodatkowo uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach na basenie. Pozostałe 6 godzin przeznaczone zostaną na zajęcia ukierunkowane z lekkiej atletyki, które odbywać się będą na obiektach szkolnych oraz  Lekkoatletycznego Klubu Sportowego STAL MIELEC, z którym szkoła współpracuje. Treningi poprowadzi mgr Agnieszka Torba – licencjonowany instruktor lekkiej atletyki PZLA, absolwentka AWF w Krakowie, grupa trenowana przez p. Torbę zajęła w 2016 roku drugie miejsce na Podkarpaciu i ósme w Polsce, halowa mistrzyni Polski w trójskoku

DLACZEGO KLASA SPORTOWA

- harmonijny rozwój psychofizyczny

- rozwijanie posiadanych zdolności i odkrywanie nowych talentów

- kształtowanie systematyczności i obowiązkowości

- umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach i współpraca w grupie

- rozwijanie dobrych interakcji rówieśniczych

- kształtowanie silnego charakteru

- nauka w małej grupie

- dobrze dopasowany i zintegrowany plan zajęć (koniec zajęć do godziny 15.20)

- uczestnictwo w zawodach na szczeblu powiatu, województwa i kraju

- uczestnictwo w zajęciach z pływania

- możliwość wyjazdu na obozy sportowe

Agnieszka Torba – absolwentka  AWF w Krakowie. Nauczyciel wychowania fizycznego  i wychowawca z 14 –letnim stażem pracy. Od wielu lat związana z Lekkoatletycznym Klubem Sportowym STAL MIELEC, na początku jako zawodniczka, reprezentowała klub na arenie województwa i kraju (Halowa Mistrzyni Polski Juniorów w trójskoku). Obecnie licencjonowany instruktor PZLA, prowadzi grupę dzieci i młodzieży w ramach programu LEKKOATLETKA DAL KAŻDEGO. Grupa trenowana przez p. Torbę zajęła w 2016 roku drugie miejsce na Podkarpaciu i ósme w Polsce.

 

Wszystkie niezbędne formalności załatwisz w sekretariacie szkoły

do 15 kwietnia 2017 od poniedziałku do piątku

między 730 a 1500.

 

 

Zmieniony ( 23.03.2017. )
 
Spotkanie z Prezydentem
Redaktor: Administrator   
01.03.2017.

Zaproszenie

 Prezydent Miasta Mielca Pan Daniel Kozdęba zaprasza rodziców uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu na spotkanie w sprawie roku szkolnego 2017/2018. Spotkanie odbędzie się w jadalni szkolnej w dniu 14 marca 2017 roku o godzinie 1645.

 Dyrektor Szkoły

Andrzej Wilk

Zmieniony ( 01.03.2017. )
 
Rekolekcje Wielkopostne
Redaktor: Administrator   
27.02.2017.

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 6,7 oraz 8 marca(poniedziałek, wtorek, środa) 2017 roku odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły. W dniach tych nie będą się odbywały zajęcia lekcyjne.

Podział na grupy:
klasy I i II od 900 do 1000 
klasy III i IV od 1015 do 1115 
klasy V i VI od 1130 do 1230 

W dniach tych zajęcia na świetlicy szkolnej odbywać się będą według godzin pracy świetlicy.

 

Zmieniony ( 27.02.2017. )
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 71 - 77 z 414