Podsumowanie Akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu

Dnia 2 października obchodziliśmy w naszej szkole już po raz trzeci Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Tydzień przed ŚDTM rozplakatowaliśmy informacje na ten temat, wykonaliśmy gazetkę oraz rozkleiliśmy plakaty z tabliczką mnożenia oraz hasłami propagującymi jej naukę. W piątek 2 października na lekcjach matematyki odbyły się egzaminy pisemne w klasach III – VIII. Patrol egzaminacyjny sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia wśród starszych kolegów – uczniów odbywających praktyki zawodowe w pobliskiej firmie „Bibmot” oraz wśród pracowników naszej szkoły.

Dzień ten dostarczył małym jak i dużym dzieciom oraz dorosłym wielu pozytywnych emocji, trochę stresu ale i dobrego humoru i satysfakcji z tego, że umiemy tabliczkę mnożenia. Akcja ta miała na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych, utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia oraz pokazanie, że matematyka może być przyjemna a czasem i zabawna. Cel został osiągnięty a uczniowie, nauczyciele i inne osoby dorosłe, świetnie się bawili. Mamy nadzieje, że w następnym roku ponownie przystąpimy do tej akcji.

Cała galeria dostępna jest tutaj

Nauczyciele matematyki

Skip to content