SKRZYNKA DOBROCI I KUFEREK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice! Święta tuż, tuż, a w ten weekend do wielu domów zawita święty Mikołaj. My też nie zapominamy, że rozpoczął się właśnie najpiękniejszy okres w roku. Czas radosnego oczekiwania, wzajemnej dobroci, pamięci o bliskich, magii bycia razem. Z tej okazji Samorząd Uczniowski włącza się w ogólnopolską akcję MEN „Razem na Święta”. Celem tej inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Jesteśmy przekonani, że szczególnie w okresie przedświątecznym wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości. 

JAKI JEST NASZ POMYSŁ?

Od wtorku 8 grudnia do piątku 11 grudnia obok dyżurki pana woźnego (za pierwszymi drzwiami wejściowymi do szkoły) będą stały: SKRZYNKA DOBROCI oraz  KUFEREK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Czym są te tajemnicze przedmioty?

SKRZYNKA DOBROCI to świąteczna paczka dla  potrzebującej rodziny z naszej szkoły. Mama i dzieci znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Potrzebują szczególnie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia, artykułów szkolnych oraz środków czystości. Otwórzmy nasze serca i pomóżmy im godnie przeżyć święta!

KUFEREK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA to miejsce, gdzie każdy może wrzucić własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, kartki z życzeniami, drobne upominki dla kolegów, koleżanek, pracowników szkoły. Warunkiem jest zapakowanie i podpisanie upominku (dla kogo jest przeznaczony?). Niech to będzie miły gest pamięci o tych, z którymi spędzaliśmy klasowe wigilie, przedświąteczny czas, a teraz ze względu na pandemię, nie możemy się z nimi zobaczyć. Prosimy nie przynosić typowych paczek mikołajkowych. Niech to będą drobne wyrazy naszej pamięci.

I CO DALEJ?

W poniedziałek 14 grudnia do każdej osoby obdarowanej ŚWIĘTY MIKOŁAJ wyśle wiadomość na czacie przez platformę TEAMS. Odbiór upominków będzie trwał od wtorku 15 grudnia do piątku 18 grudnia w godzinach od  8 do 14. Potrzebująca rodzina otrzyma od nas swoją Skrzynkę Dobroci również w tym przedświątecznym tygodniu.

Zachęcamy do udziału w naszej akcji. Bądźmy RAZEM NA ŚWIĘTA!

Skip to content