Święto „Królowej Nauk” w SP nr 9 w Mielcu

Dnia 12 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Matematyki. Został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach, zabawach i konkursach matematycznych miał na celu pokazać inną stronę tej nauki.  W tym roku hasłem przewodnim była „Ziemia się liczy”, czyli Ziemia w liczbach.

W naszej szkole z tej okazji odbyły i odbywają się konkursy matematyczne. Uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie „Mistrz Rachunku Pamięciowego”, klasy szóste zakończyły I etap konkursu matematycznego, przed nimi etap II, a uczniowie klas piątych będą rywalizować w konkursie „Jeden z dziesięciu” w najbliższy wtorek.  Dnia 12 marca odbył się w szkole konkurs dla uczniów klas trzecich „Matematyczny Czar Par”.

Matematyczne zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i przyniosły wiele pozytywnych emocji. Okazało się, że matematyka może być przyjemna i dawać radość. Bez względu na końcowy wynik wszyscy są zwycięzcami, gdyż nauka matematyki będzie procentować także w przyszłości.

1615659530386

Image 1 of 14

Nauczyciele matematyki

Skip to content