Zdalne spotkanie z Pierwszą Damą RP

23 marca Małżonka Prezydenta RP pani Agata Kornhauser – Duda spotkała się zdalnie z przedstawicielami naszej szkoły. W spotkaniu wzięli udział: dyrektor szkoły, pan Jacek Mleczko, wicedyrektor, pani Agnieszka Torba oraz nauczycielka języka polskiego, pani Małgorzata Wesołowska.

W roku 2020 gościliśmy Pierwszą Damę w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Było to dla całej społeczności szkolnej wielkie wydarzenie. Od tego czasu dużo się zmieniło: świat ogarnęła pandemia, a życie szkolne przeniosło się do przestrzeni wirtualnej. Rok po tej wizycie przesłaliśmy pozdrowienia do Pałacu Prezydenckiego i relację z  tegorocznych obchodów Dnia Języka Ojczystego, który odbył się w naszej szkole pod hasłem „Z naszego na nasze – czyli o pięknie regionalnych odmian języka polskiego”. Odpowiedzią na naszą wiadomość była propozycja zdalnego spotkania z Małżonką Prezydenta.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a rozmowa dotyczyła obchodów tegorocznego Dnia Języka Ojczystego, aktywności szkoły w czasie pandemii, licznych inicjatyw podejmowanych przez nauczycieli i uczniów oraz problemów związanych z nauczaniem zdalnym. Pierwsza Dama pogratulowała pomysłów aktywizujących dzieci i młodzież oraz wyraziła uznanie za zaangażowanie w działalność pozalekcyjną. O spotkaniu można przeczytać na stronie:

https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,872,rozmowa-malzonki-prezydenta-z-pedagogami-z-mielca.html

Skip to content