Pożegnalna wycieczka klas 8b i 8c

W piątek, 11 czerwca, nasi ómoklasiści wybrali się na ostatnią wycieczkę w szkole podstawowej. Była to jednocześnie okazja do wspólnego spędzenia czasu, wspomnień oraz ponownej integracji po pandemii. Kierunek, jaki obraliśmy, to Wadowice, czyli rodzinne miasto Jana Pawła II oraz obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau. W Wadowicach przewodnik oprowadził nas po najważniejszych miejscach związanych z osobą Karola Wojtyły: bazylika, dom rodzinny, liceum, cukiernia. W obozie w Auschwitz – Birkenau ósmoklasiści poznali historię masowej zagłady ludzkości w czasie II wojny światowej prowadzonej przez hitlerowskie Niemcy. Młodzi z wielką uwagą słuchali słów przewodników i prezentowali postawę dojrzałości i szacunku wobec tragedii ofiar. Tutaj bardzo wymownie wybrzmiały słowa Zofii Nałkowskiej, że „Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Opiekunami wycieczki byli: pani Małgorzata Wesołowska i pani Anna Kołc oraz pan Dariusz Dudek.

IMG_20210611_130312

Image 1 of 8

Skip to content