Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu gośćmi Pałacu Prezydenckiego

W czwartek 17 czerwca grupa uczniów naszej szkoły gościła w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser – Dudy. Mieliśmy okazję zwiedzić Pałac Prezydencki, poznać jego historię, zobaczyć najbardziej reprezentacyjne miejsca: Salę Chorągwianą (w której kilka godzin wcześniej Prezydenci Polski i Niemiec wygłaszali swoje przemówienia), Salę Niebieską, hol z wyjściem na Krakowskie Przedmieście, Kaplicę Prezydencką oraz pałacowe ogrody. W tym ostatnim miejscu dołączyła do grupy uczniów Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser – Duda. W czasie ponadgodzinnego spotkania z Panią Prezydentową uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi refleksjami na temat nauki zdalnej oraz powrotu do szkół. Najmłodsi uczniowie zadawali pytania Małżonce Prezydenta, a starsi rozmawiali m. in. o zakończeniu szkoły oraz planach na przyszłość. Przed Panią Prezydentową wystąpili też: Wiktor Mądry – laureat konkursów recytatorskich oraz Julia Kuduk, która  recytowała wiersz Jana Brzechwy „Leń” w gwarze śląskiej. Po zakończeniu spotkania Pierwsza Dama złożyła uczniom życzenia z okazji zbliżających się wakacji i wyraziła nadzieję, że nie jest to ostatnie wspólne spotkanie. Agata Kornhauser – Duda podziękowała również nauczycielom za ich zaangażowanie oraz inicjatywy mające na celu łagodny powrót do szkół po wielu miesiącach nauczania zdalnego.  Po wyjściu z Pałacu Prezydenckiego Uczniowie naszej szkoły zwiedzili również Warszawę. Udało nam się zobaczyć : Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Katedrę  św. Jana Chrzciciela, pomnik Mikołaja Kopernika, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza (tu trafiliśmy na odprawę warty) oraz Ogród Saski.  Zadowoleni, radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do Mielca.  Wizyta w Pałacu Prezydenckim była efektem dwóch spotkań z Małżonką Prezydenta w naszej szkole: w 2020 roku i zdalnie w 2021 roku.  Opiekunami grupy byli: dyrektor szkoły Jacek Mleczko, kierownik świetlicy szkolnej Agata Przybyło – Olszewska oraz nauczycielka języka polskiego Małgorzata Wesołowska. 

IMG_20210617_132313

Image 1 of 28

Skip to content