Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

„Żal nam słonecznej swobody, piasku i łódki, i wody,
żal wakacyjnej przygody, minął zielony czas…”

1 września 2021r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

     W Kościele pod wezwaniem Ducha Świętego ksiądz Janusz Urbaniak odprawił z tej okazji mszę świętą dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

 O godzinie 9.30 uczniowie klas IV, rozpoczynający drugi etap kształcenia zostali przywitani przez pana dyrektora Jacka Mleczko. Poznali swoich nowych wychowawców i nauczycieli. Pan dyrektor życzył im sukcesów w nauce i radości ze zdobywania wiedzy oraz pielęgnowania starych i zawiązywania nowy przyjaźni. O dobry nastrój zadbali uczniowie klas V, którzy pod kierunkiem pań Kamila Starzyk Staniszewskiej i Sabina Patockiej i Zofia Niećko przygotowali część artystyczną.

 Natomiast nasi najmłodsi uczniowie swoją przygodę z naszą szkołą rozpoczęli o godzinie 10.30. Na uroczystość przybyli: Pan Paweł Pazdan-pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Mielca, wiceprzewodniczący Rady Rodziców pan Mariusz Szęszoł, dyrektor szkoły pan Jacek Mleczko, pani Agnieszka Torba- wicedyrektor szkoły, nauczyciele, rodzice i oczywiście główni bohaterowie- pierwszoklasiści.

Na wstępie pan dyrektor przypomniał o innym, jakże tragicznym wydarzeniu z 1 września 1939r.- wybuchu II wojny światowej. Wszyscy obecni uczcili chwilą ciszy pamięć o Polakach z tamtych lat. Następnie głos zabrał pan Paweł Pazdan. Prezydent w kilku słowach wspomniał swój pierwszy dzień w szkole i życzył pierwszaczkom samych radosnych chwil w przygodzie z nauką i szkołą a nauczycielom wzorowych uczniów.

Pan dyrektor przywitał uczniów i rodziców pierwszoklasistów. Przedstawił wychowawców klas I – panią Joannę Durak i panią Elżbietę Kowieską Cisło oraz nauczycieli klas pierwszych siostrę Renatę Jasińską, panie: Agnieszkę Łącz, Annę Kołc i Agnieszkę Bieś. Życzył uczniom wytrwałości w nauce oraz samych szczęśliwych chwil w szkole. Pierwszaków przywitali również uczniowie klasy trzeciej, którzy pod opieką pani Doroty  Witkowskiej w wesoły sposób pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny i nowych uczniów.

3

Image 1 of 25

 Życzymy nowo przybyłym uczniom samych piątek i szóstek, sukcesów szkolnych, wspaniałych przeżyć, życzliwych kolegów i koleżanek i uśmiechu na twarzy.

Opracowała: mgr Dorota Witkowska

Skip to content