IX Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły przystąpili licznie  do zmagań z ortografią w ramach przyjaznej lekcji historii i języka ojczystego. Dyktando Niepodległościowe to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół, promujący poprawną polszczyznę oraz znajomość podstawowych faktów i postaci współczesnej historii Polski. Tegoroczne, już IX,  dyktando przywróciło pamięć III powstania śląskiego . Chętnie bierzemy w nim udział, ponieważ  jest to też aktywna formuła obchodów Święta Niepodległości.

W naszej szkole w eliminacjach wzięło udział 37 uczniów w dwóch  kategoriach wiekowych: klas IV-VI  i VII-VIII . Życzymy naszym uczniom sukcesów i trzymamy kciuki za pomyślne wyniki!

20210929_134607

Image 1 of 12

Skip to content