Wycieczka klasy 1b do Jaśkowego Sadu w Czchowie

W dniu 04 października 2021r. uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcami  p. Elżbietą Kowieską – Cisło oraz p. Agnieszką Bieś wybrali się na wycieczkę do wspaniałego miejsca w Czchowie zwanego  „Jaśkowym Sadem”.

Głównym celami wycieczki były:

  • obcowanie z przyrodą ożywioną – alpakami żyjącymi w Jaśkowym sadzie
  • wdrażanie do właściwego zachowania w otoczeniu przyrody
  • poznanie zwyczajów i życia alpak
  • zasady kulturalnego zachowania się w podróży i podczas spożywania posiłków
  • integracja zespołu klasowego

Uczniowie mieli możliwość bliższego poznania tych niesamowitych zwierząt. Pan Sławomir opowiedział nam o życiu, zwyczajach i pochodzeniu alpak. Następnie dzieci i opiekunowie wspólnie karmili alpaki. Uczniowie mieli okazję sprawdzenia umiejętności obcowania ze zwierzętami, co sprawiało im ogromną radość. Dla niektórych był to prawdziwy akt odwagi, pokonanie własnych obaw, a nawet lęków. Podczas pobytu w Jaśkowym Sadzie zostali ugoszczeni drugim śniadaniem oraz przepysznym, domowym, zdrowym obiadkiem. Po zakupie pamiątek i wielu emocjach wszyscy udali się na pastwisko, by pożegnać przyjazne i puszyste alpaki.

W efekcie szczęśliwi, spełnieni, pełni pozytywnych emocji, wspomnień i wrażeń wrócili bezpiecznie do Mielca.

Opracowała: mgr Elżbieta Kowieska – Cisło

20211004_111956

Image 1 of 18

Skip to content