„Szlakiem lokalnych miejsc pamięci”

7 października br. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w pieszej wycieczce związanej z akcją Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła Pamięta”. Byli to przedstawiciele SU oraz klasa 8a.

Włączenie się w akcję miało na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu.

Pod opieką Pani Agnieszki Łącz i Pani Bernadety Łaz dzieci odwiedziły
w pierwszej kolejności Cmentarz Parafialny przy ul. Długosza a następnie udały się pod Pomnik Żołnierzy AK. Kolejnym punktem wycieczki był stary cmentarz żydowski przy ulicy Jadernych. Nie pominęliśmy istotnych miejsc w Mielcu jakimi są pomnik Jana Kilińskiego oraz pomnik Jana Pawła II znajdujący się przy kościele MBNP w Mielcu. Następnie udaliśmy się pod pomnik Żołnierzy Niezłomnych Wyklętych. Istotnym punktem naszej wędrówki były murale na ścianach garaży przy ul. Szafera, na których umieszczone są wizerunki lokalnych patriotów, a konkretnie:

  • Braci Działowskich,
  • Władysława Szafera,
  • Wojciecha Lisa Mściciela,
  • Konstantego Kędziora,
  • Stanisława Doliny,
  • Eugeniusza Szyfnera.

To jedynie kilka miejsc, z wielu, które należałoby odwiedzić.

Dzisiejsza wycieczka na pewno stanie się tradycją w naszej szkole i zostanie długo w pamięci uczniów.

Pracowała. B.Łaz

244341717_894823638085411_1861065342814582541_n

Image 1 of 21

Skip to content