Wycieczka klasy VIII B do Murzasichle – Zakopane

W dniach 8 – 9 października uczniowie klasy VIII B wraz z wychowawcą Tomaszem Malczyńskim oraz opiekunami p.Barbarą Swół i Elżbietą Działowską wybrali się na dwudniową wycieczkę do stolicy Tatr – Zakopane. W pierwszym dniu zaraz po dojechaniu na miejsce wyruszyli na szlak w kierunku Rusinowej Polany. Trasa chociaż niezbyt trudna była dla niektórych wyzwaniem. Wśród wspaniałej górskiej roślinności oraz świeżego górskiego powietrza cała ekipa wędrowała górskim szlakiem. Na szlaku w kierunku Rusinowej Polany odwiedziliśmy również Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach. Po krótkiej przerwie w podróży cała grupa ruszyła dalej do celu swojej wędrówki. Do dotarciu na miejsce wszyscy mogli podziwiać piękno górskiego krajobrazu. Po chwili odpoczynku wszyscy ruszyli w drogę powrotną, gdzie czekał na nas nasz BUS. Następnego dnia naszym celem była Gubałówka. Po chwili oczekiwania uczniowie wsiedli do kolejki, która wywiozła ich na Gubałówkę. Tam oczywiście uczniowie mogli korzystać z wszelkich dostępnych w tym dniu atrakcji oraz podziwiać wspaniałe widoki. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki było odwiedzenie Krupówek. Udaliśmy się tam zaraz po zjechaniu w dół z Gubałówki. Każdy z uczniów mógł zakupić pamiątki dla bliskich oraz pospacerować po Krupówkach korzystając z przepięknej pogody. Gdy czas wolny dobiegł końca wszyscy udaliśmy się w stronę parkingu, gdzie czekał na nas pan kierowca. Z tego miejsca trochę zmęczeni ale radośni ruszyliśmy w drogę powrotną do Mielca.

Opracował: Tomasz Malczyński

IMG_20211008_154105

Image 1 of 37

Skip to content