Gra miejska

Dnia 15 października uczniowie naszej szkoły w składzie: Amelia Lasek, Amelia Grabińska, Krystian Trzpis, Justyna Strąg i Oliwia Piechota pod opieką Pana Dariusza Dudka wzięli udział w grze miejskiej pod tytułem „ Stanisław Działowski – Mielecki Ikar”.  Celem gry było zaprezentowanie postaci mieleckich lotników z szczególnym uwzględnieniem postaci st. sierż. pilota Stanisława Działowskiego.

Uczniowie rozwiązywali różne zagadki logiczne umieszczone w pięciu punktach w Mielcu. Po prawie godzinnej zabawie drużyna SP 9 zajęła 2 miejsce. Na mecie na wszystkich czekał krótki wykład jednego z pracowników muzeum pracujących w Dworku Oborskich poświęcony rodzinie Działowskich.  Uczniowie po zakończeniu zabawy byli bardzo zadowoleni i na pewno bogatsi w wiedze o mieleckich lotnikach.

Opracował: Dariusz Dudek

Skip to content