„Wycieczka z polotem” – uczniowie z SP9 w Mielcu na lotnisku „Rzeszów – Jasionka”

Dnia 25 października uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 9 w Mielcu uczestniczyli w ciekawej wycieczce, której celem było zwiedzanie Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka”. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny. Uczniowie poznali procedury i zasady bezpieczeństwa obowiązujące pasażerów na lotnisku. Każdy uczestnik przeszedł kontrolę bezpieczeństwa, po której możliwe było poznanie infrastruktury lotniska w części zastrzeżonej. Uczniowie spotkali się ze strażakami i pracownikami obsługi lotniska. Zobaczyli nowoczesne wozy strażackie, wykorzystywane do obsługi bezpieczeństwa pasażerów. Duże wrażenie zrobiła wielkość i wyposażenie pojazdów. Następnie młodzież wraz z opiekunami udała się na przejażdżkę autobusem po płycie lotniska, gdzie można było podziwiać „zaparkowane” Dreamlinery. Na koniec uczestnicy wycieczki poznali pracę strażników granicznych, którzy dbają o bezpieczeństwo w trakcie przekraczania granicy. Największą atrakcją okazał się pies tropiący oraz prezentacja robota wykorzystywanego w czasie niebezpiecznych interwencji. Zwieńczeniem i podsumowaniem wyprawy było oglądanie lądowania i startu samolotu z tarasu widokowego na lotnisku.

Opracowała Anna Zając

Skip to content