„Szkoła Pamięta”

W dniu 27.10.2021 w ramach akcji „Szkoła Pamięta”  oraz zbliżającego się Święta Zmarłych, klasy 7d oraz 8a wraz z opiekunami SU p. Bernadetą Łaz i Agnieszką Łącz wybrały się na Cmentarz Parafialny oraz do Bazyliki św.  Mateusza w Mielcu aby zapalić znicz przy zbiorowych mogiłach z I Wojny   Światowej oraz przy Tablicach  upamiętniających mieszkańców Ziemi Mieleckiej uwięzionych w obozach sowieckich oraz ofiar  katastrofy smoleńskiej z dnia 15. 04.2010. Celem wyjścia było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego  regionu np. św. pamięci Pan Leszek Deptuła.Uczniowie wspólnie zapalili znicze oraz pomodlili się w intencji zmarłych.

Opracowała: Agnieszka Łącz 

Skip to content