Wystawiliśmy WSPÓLNIE II część „Dziadów” !

8 listopada jadalnia naszej szkoły zamieniła się w kaplicę cmentarną, a my, jesienią, podobnie jak nasi przodkowie , oddaliśmy cześć duszom zmarłych. Było to niezwykłe spotkanie dwóch światów: ziemskiego i pozaziemskiego, żywych i umarłych. Żywi, by ulżyć duszom czyśćcowym, przygotowali posiłek, byli gotowi spełnić wszystkie ich prośby, a duchy w ramach wdzięczności pozostawiły ważne przestrogi i nauki moralne przypominające o tym, jak godnie żyć. Nie, nie, to nie sceny z horroru, ale inscenizacja jednej z lektur szkolnych , czyli II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Spektakl wyreżyserowała pani Małgorzata Wesołowska, a wzięli w nim udział przedstawiciele całej społeczności szkolnej: rodzice (przewodniczący Rady Rodziców pan Mariusz Szęszoł jako Kruk i członkini Rady Rodziców pani Joanna Trojak jako Sowa) nauczyciele (panie: Kamila Starzyk – Staniszewska jako pasterka Zosia i Anna Bożek jako przewodniczka chóru ptaków nocnych) oraz panowie: Dariusz Momot i Dariusz Dudek – chór ), świetlica szkolna (pani kierownik Agata Przybyło – Olszewska z wychowankami świetlicy: Maćkiem Skwirutem i Darią Działowską w rolach Józia i Rózi), obsługa szkoły (kierownik ds.gospodarczych pan Sebastian Szatkowski jak Widmo Złego Pana) oraz uczniowie (z klas: 5a, 6b i 7a). Pomysł wspólnej pracy spotkał się z wielkim entuzjazmem. Nawet próby odbywające się w piątkowe popołudnia nie zraziły nikogo. Udowodniliśmy, że RAZEM możemy dużo, dużo więcej! 
Uczniowie biorący udział w przedstawieniu to: Maciek Rodzinka z kl. 8b jako Guślarz, Wojtek Szynal z kl. 7a jako Starzec, chór wieśniaków i wieśniaczek tworzyli: Iza Grudnik, Amelka Motyl, Wiktoria Łącz, Marika Kozik, Kuba Kowalski, Nataniel Pyzik, Franek Rokita (wszyscy z klasy 7a), chór ptaków nocnych tworzyli: Julka Krzystyniak, Milena Piechota, Gabrysia Gawron, Magdalena Łapa, Lena Dymczyk, Amelka Kubisztal, Maja Jabłońska, Iga Tyksińska, Wiktor Wlezień (z klasy 6b) oraz Maja Bździkot, Joasia Łapa i Krzysztof Pietruszka (z klasy 5a), Łucja Szęszoł (z klasy 2a).Akustyk: Adam Zieliński (z klasy 7a)

Opracowała; M. Wesołowska

Skip to content