Marsz Niepodległościowy

10 listopada niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, postanowili uczcić dzień odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w Marszu Niepodległościowym. Reprezentanci samorządu uczniowskiego zapalili znicze pod pomnikiem żołnierza Armii Krajowej, a następnie, wszyscy zgromadzeni, pod wodzą Pani Zofii Niećko odśpiewali hymn państwowy. („Szkoła do hymnu” o godz. 11.11). Uroczystość szkolną zakończyło rozstrzygnięcie konkursu zatytułowanego „My Biało-Czerwoni”. Zwycięzcy – uczniowie klas IV A i VII DM – otrzymali piękny tort niepodległościowy, który ufundował Pan Dyrektor – Jacek Mleczko. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły również nie pozostali obojętni wobec zbliżającego się święta. Klasy pierwsze i drugie odśpiewały Mazurek Dąbrowskiego, łącząc się myślami ze swymi starszymi kolegami.

Klasa2b, będąc na nauczaniu zdalnym, w tym uroczystym dniu również jednoczyła się ze społecznością szkolną.

Opracowała: Kamila Starzyk-Staniszewska

Skip to content