21 marca Dzień Kolorowej Skarpetki

Już w najbliższy poniedziałek 21.03 będziemy obchodzić Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzieci dotknięte tą chorobą wyróżniają się na tle rówieśników m.in. swoim wyglądem. Niestety, bardzo często spotykają się one z brakiem tolerancji ze strony rówieśników oraz społeczeństwa i doświadczają wykluczenia społecznego.

Dlatego też my wszyscy w szkole w tym dniu na znak solidarności z nimi będziemy obchodzić Dzień Kolorowej Skarpetki – ubierzemy dwie, niepasujące do siebie, kolorowe skarpetki 🙂

Zachęcamy również wszystkich uczniów do porozmawiania ze swoimi wychowawcami i przedstawienia własnych pomysłów, jak według Was można okazać tolerancję wobec osób z Zespołem Downa. Wierzymy, że Wasza kreatywność nie zna granic i że podzielicie się z nami swoimi pomysłami – mogą to być wykonane plakaty, krótkie filmiki itp.

Zdjęcia lub filmiki dostarczamy do koordynatorów akcji do poniedziałku 21.03. (włącznie) poprzez dziennik elektroniczny.

Pamiętajcie, wszyscy w poniedziałek 21.03. zakładamy dwie, niepasujące do siebie, kolorowe skarpetki 🙂

Z pewnością dla niektórych będzie to wyzwaniem, ale czyż nie jest również wyzwaniem dla osób z Zespołem Downa na co dzień wyróżniać się swoim wyglądem? 🙂

Koordynatorki akcji: Agnieszka Bieś, Marlena Mioduna

Skip to content